Nejlepší barvy na vlasy z drogerie

K dokonalé barvě vlasů nemusíte nutně chodit za kadeřníkem. Barvení zvládnete provést i sami doma nebo s pomocí někoho z rodiny či spolubydlících. Stačí si jen sehnat barvu na vlasy nebo přeliv a držet se jednoduchého návodu v balení. Pojďte se podívat na nejoblíbenějších a kvalitní barvy na vlasy různých odstínů, které seženete v každé drogerii.

Recenze Palette Intensive Color

Palette Intensive Color je jednou z nejznámějších barev na vlasy, které seženete snad v každé drogerii. Dodá vlasům trvalou zářivou barvu a výrazný lesk. Proniká hluboko do vlasů, tudíž je výsledek trvalý, nebledne a na 100 % kryje šediny. Trvalost je až 12 měsíců. Za svou vysokou účinnost Palette Intensive Color vděčí složkám jako je peroxid vodíku, fenylendiaminy (toluendiaminy) a amoniak.

Navzdory hloubkovému působení zároveň Palette Intensive Color o vlasy pečuje a tím minimalizuje jejich poškození. Je s obsahem keratinu, panthenolu a nutri-oleje. Na výběr máte z celé řady odstínů od světlých blond až po tmavé. V balení najdete vše potřebné pro snadnou aplikaci – samotnou barvu, vyvíječ, rukavice i návod k použití. Přípravek vás také potěší svou nízkou cenou.

Výhody: dlouhotrvající efekt, výrazná barva

Nevýhody: obsahuje amoniak a jiné silnější látky

Cena:  60 Kč

back to menu ↑

Recenze L’Oréal Casting Creme Gloss

Barva na vlasy L’Oréal Casting Creme Gloss je dobrou kombinací vysoké účinnosti barvení  a šetrnosti. Jedná se o trvalou a permanentní barvu, jenž neobsahuje žádný amoniak, který patří mezi nejvíce zatěžující a poškozující látky pro vlasy. Naopak v této barvě najdete celou řadu pečujících složek, jako je například mateří kašička. Také samotné krémové složení posílí vlasová vlákna a dodá jim hebkost.

L’Oréal Casting Creme Gloss kromě intenzivní barvy také dodá vlasům lesk a zakryje šediny. Efekt vydrží až 28 umytí. V porovnání s jinými barvami je to sice kratší doba, avšak mezi přípravky s podobným šetrným složením si vede dobře. Samozřejmě L’Oréal Casting Creme Gloss zakoupíte v celé škále odstínů. Aplikace je jednoduchá a zvládnete ji sami v pohodlí domova. Přípravek z vlasů nestéká, snadno a přesně se nanáší. Navíc má příjemnou vůni.

Výhody: šetrná barva bez amoniaku, snadná aplikace i pro začátečníky

Nevýhody: mezi barvami průměrná doba trvání, trošku vyšší cena

Cena: 120 Kč

back to menu ↑

Recenze Schwarzkopf Igora Expert Mousse

Schwarzkopf Igora Expert Mousse je zástupcem přelivových barev, tudíž se postupem času vymývá namísto toho, aby vytvářela výrazné odrosty. Slouží spíše k tónování a oživení než k silnému nabarvení. Po aplikaci vydrží přibližně 8 umytí s ohledem na samotný odstín a na typ vlasů. Dle výrobce překryje 20 % šedin. Na výběr máte z celé řady odstínů, které lze navíc vzájemně míchat pro vytvoření vlastního.

Barevný přeliv Schwarzkopf Igora Expert Mousse je ve formě pěny, nikolv klasické barvy. Tím pádem se snadno nanáší. Zvládnete si jej aplikovat sami bez pomoci druhého člověka. Výhodou je, že kromě tónování a dodání lesku také vlasy vyživuje. Samozřejmě neobsahuje amoniak. Hlavním záporem Schwarzkopf Igora Expert Mousse je zde trošku vyšší cena ve srovnání s klasickými barvami.

Výhody: velmi šetrné složení k vlasům, forma spreje pro snadnou aplikaci

Nevýhody: trošku vyšší cena, méně výrazné než klasická barva

Cena: 140 Kč

Jak vybrat barvy na vlasy z drogerie

Věc, podle které se bude většina zákazníků rozhodovat, jak naprosto jasná – musí se vám líbit konkrétní barva, které chcete na svých vlasech dosáhnout. Kromě základního dělení na blond, hnědou, zrzavou či černou se jednotlivé barvy na vlasy liší i v detailnějších odstínech. Kromě této nejdůležitější věci si také zkontrolujte značku, typ a ostatní parametry. Celkově můžeme typy barev na vlasy rozdělit na dvě hlavní kategorie:

Typ přípravkuBarvaPřeliv
TrvalostDlouhá, nevymývá se ale tvoří odrostyKratší, postupem času se vymývá
ŠetrnostNižšíVyšší

Všeobecně platí, že čím je barva výraznější a déle trvající, tím hlouběji se musí do vlasů dostat a tím více jejich vlákna poškozuje. Největší škody ale i požadované efekty získáte pomocí chemie jako je amoniak a peroxid. Citlivější barvy na vlasy je neobsahují. Ačkoliv pak nedosahují zcela permanentního efektu, bývají pro svou jemnost oblíbenější. Měli byste také vědět, že pro světlejší odstín, než je vaše aktuální barva, je nutné aplikovat nejen  barvu, ale také zesvětlovač.

Zatímco barvící šampony mnohdy přispívají ke zvýšení kvality vlasů, klasické barvy je navzdory obsahu pečujících složek vždy trošku oslavují. To ovšem neznamená, že u nich nemají vyživující složky žádné opodstatnění. Poškození vlasových vláken je díky nim výrazně menší. Pokud plánujete provádět pravidelné barvení, neměli byste jejich přítomnost podceňovat.

Většina barev z drogerie se prodává rovnou v balení, ve kterém najdete vše potřebné pro domácí aplikaci. Ta není na rozdíl od kadeřnických přípravků nijak složitá a nemusíte pro ni dokupovat zvlášť žádné další potřeby. Jen v případě, že máte extra dlouhé a husté vlasy, někdy stojí za zvážení použití dvou krabiček naráz. V balení obvykle najdete:

  • barvu
  • vyvíječ
  • rukavice
  • návod k použití

Barva a vyvíječ se míchají dohromady těsně před použitím. Bývají v sáčku s přesným obsahem jedné dávky, tudíž nemusíte nic odměřovat. Před barvením si připravte i další věci, které budete potřebovat. Těmi jsou především miska na rozmíchání barvy a vyvíječe, štěteček na nanášení, šampon na umytí vlasů a tričko nebo ručník přes ramena, jež si můžete ušpinit.

Čím déle necháte barvu nebo přeliv působit, tím více bude výsledek intenzivní. Konkrétní dobu vždy uvádí výrobce ve svém návodu k použití. Před nanesením barvy si tento manuál přečtěte a řiďte se jím. 

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo