Nejlepší barva na šedivé vlasy

Šedivé vlasy představují pro většinu žen, ale i mužů nepříjemnou záležitost. A to i když se nejedná o nic neobvyklého. Důvodem k šedivění vlasů je ztráta vlasového pigmentu, který se nazývá melanin. Ten se nachází ve vlasové kúře. Šedivění je součástí přirozeného procesu stárnutí a také otázkou genetické výbavy.

Proto je čas, kdy začínáme šedivět, individuální. První šediny se však u mužů objevují už kolem 30. narozenin. Ženy je mohou v průměru čekat asi o 5 let později. Ve větší míře se můžeme šedivějící hřívy dočkat kolem 40. narozenin.

Šedivé vlasy symbolizují moudrost a zkušenosti, v očích mnoha lidí jsou však i toto vlastnosti, které přicházejí hlavně s postupujícím věkem. Pokud vám tak šediny „útočí“ na sebedůvěru, naštěstí je dnes možné je snadno vyřešit v pohodlí domova se širokou škálou různých přípravků určených k domácímu barvení vlasů.

Recenze Herbatint permanentní barva na vlasy světlý kaštan 5N 150 ml

Tuto barvu lze použít na vlasy po obarvení hennou, dále na ty zesvětlené, ale i na kštici s trvalou. Jde o přírodnější alternativu konvenčních permanentních barev, avšak se schopností 100% zakrýt šediny. Výrobek je bez obsahu amoniaku, resorcinolu, parabenů, alkoholu a parfemace.

S tímto produktem vždy dosáhnete optimálního výsledku, pokud nenajdete vhodný odstín v nabídce, můžete si jej smíchat podle sebe. Míchat mezi sebou lze všechny odstíny Herbatint. Je však nutné vždy použít stejný objem barvy a vyvíjecí emulze.

Vždy je také doporučeno udělat si test snášenlivosti na barvu. Vznik alergické reakce není ani u tohoto produkt zcela vyloučen.

Výhody: barva nezapáchá, dobře kryje

Nevýhody: rychlejší vymývání, může vyjít tmavší

Cena: 297 Kč

back to menu ↑

Recenze L’Oréal Inoa 2 krémová barva 8,31 60 g

Barva vyniká speciální ODS technologií neboli systémem přenosu oleje. Snadno s ní zesvětlíte vlasy, a to až o 3 stupně. Stačit vám k tomu bude pouze 35 minut.

Tento produkt je schopen překrýt až 100 % bílých vlasů. Snadno se míchá a aplikuje. Při přípravě je nutné dbát především na to, že INOA systém se skládá ze dvou částí. Používat je proto produkt nutné výhradně s novým oxidantem Inoa.

Barva se používá na suché a neumyté vlasy. Barvení zanechává vždy lesklý, rovnoměrný a dlouhotrvající odstín. V případě, že máte méně než 70 % bílých vlasů, vybraný odstín se pouze aplikuje a nechá působit 35 minut. V případě vyššího podílu šedivých vlasů je nutno smíchat 1/2 tuby vybraného odstínu s 1/2 tuby základního přirozeného odstínu stejné úrovně. Poté se směs nanese a nechá působit 35 minut.

Výhody: kvalitní barva, jednoduchá aplikace

Nevýhody: nemusí zcela krýt vyšší podíl šedých vlasů, některé uživatelky poukazují na nadměrné vysušení či maštění vlasů

Cena: 189 Kč

back to menu ↑

Recenze L’Oréal Dia Richesse barva tmavá černá 1 50 ml

Intenzivní přeliv slibuje krytí rovněž i u šedivých vlasů. Podobně jako jiné přelivy však nekryje šediny stoprocentně, výrobce uvádí vhodnost použití do cca 70 % šedých vlasů.

Barva nabídne intenzivní a výrazné barevné odlesky. Barevný výsledek je současně velmi přirozený. Vlasy po barvení zůstávají hebké a lesklé.

Aplikace je velmi jednoduchá, postačí nechat působit přípravek cca 20 minut. Do nádoby nalijte jednu tubu barvicího krému a přidejte 75 ml aktivátoru. Výrobce k poměrům míchání uvádí, že čím vyšší je procento aktivátoru barvy, tím intenzivnější bude výsledek barvení. Množství lze dále dle návodu zredukovat, ale je nutné zachovat poměr směsi 1:1,5.

Výhody: přirozené odstíny, postupné vymývání

Nevýhody: kouřové odstíny hůř kryjí šedé vlasy, podle zákaznic nejde o přeliv

Cena: 162 Kč

back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší barvu na šedivé vlasy

Při výběru barvy na šedivé vlasy je vhodné zvolit jednak adekvátní typ produktu, ale také optimální odstín. Samostatnou kapitolu představuje správná aplikace.

Vhodný typ barvy na šediny

Nejprve je nutné zvolit s ohledem na šedivé vlasy adekvátní produkt. Ten závisí na tom, kolik šedivých vlasů již máte.

Obecně lze barvy dostupné v drogerii rozdělit na tzv. přelivy, dále demipermanentní, semipermanentní a permanentní barvy.

Nejlepší výsledky vykazují při barvení šedivých vlasů dlouhotrvající produkty. Přeliv by vám šedivé vlasy nemusel překrýt zcela. Proto je vhodné mezi dostupnými výrobky sáhnout po permanentní barvě.

Tyto barvy obsahují peroxid vodíku, který funguje jako vyvíječ. Proto velmi dlouho vydrží, nevymývají se a poskytnou vám i stoprocentní krytí šedin. Navíc s nimi lze docílit prakticky jakéhokoli odstínu. Nevýhodou těchto barev je to, že nejsou pro vlasy příliš šetrné.

Nechce se vám používat běžné barvy? Kromě chemických přípravků existuje i přírodnější alternativa. Barvení hennou je však pro majitele a majitelky šedých vlasů o něco náročnější. Henna může hůře chytat a pokud máte více než cca 30 % šedých vlasů, k uspokojivému výsledku se budete muset obarvit několikrát. Na druhou stranu vám přírodní barva nepoškodí vlasy, naopak o ně zvládne pečovat.

Vhodný odstín na šedivé vlasy

Obecně lze říci, že jednodušší práci při zakrývání šedých vlasů mají světlovlásky. Jestliže vám plavá kštice dána do vínku nebyla, zvažte, zda chcete a můžete původní barvu začít zesvětlovat. Šediny budou v novém odstínu méně patrné. Na druhou stranu přirozené brunetky čeká odbarvování, které je pro vlasy poměrně zatěžující.

Jestliže se rozhodnete udržet i po prošedivění tmavší odstín, který vám nadělila příroda, pamatujte, že je vhodné barvit se asi o tón světlejší barvou, než která je vám vlastní. Barva se ve vlasech vrství, proto v čase tmavne.

Hlavně v pozdějším věku se ovšem děje to, že příliš tmavá barva vypadá na mnoha lidech nepřirozeně a příliš ostře.

Správná aplikace

Pamatujte, že klíčová je pro optimální výsledek i správná aplikace. Přestože vás k tomu návod na krabičce produktu může nabádat, v případě, že se barvíte už po několikáté, nikdy si nebarvěte celou hlavu. Naneste přípravek pouze na odrosty.

Méně si díky tomu zničíte vlasy, pokud s barvením nechcete nebo nemůžete čekat na kadeřníka, ale zároveň zamezíte tomu, že po čase zůstane vlivem navrstvení barva ve vlasech tmavší, než jste si původně přáli.

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo