Nejlepší kapslové kávovary dle testů a recenzí 2021

Kapslové kávovary představují nejjednodušší cestu k výborné domácí kávě. Jsou malé, skladné a snadné na obsluhu. Stačí se jen rozhodnout, jaké kapsle pro vás budou správnou volbou a následně najít kompatibilní model. Při nákupu kávovaru nezapomeňte sledovat především tlak a příkon spotřebiče. Kvůli praktičnosti obsluhy dejte pozor na velikost nádobky na vodu, náročnost údržby a nabízené funkce či výbavu.

Jaký kapslový kávovar vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Vítěz srovnání

Nejlepší poměr cena/výkon

Dobrá varianta za nízkou cenu

Hodnocení

96 %

91 %

80 %

Název

Nespresso De'Longhi Citiz&milk EN267.BAE

Krups KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

Bosch Tassimo Happy TAS1002

Vzhled

Cena

4 900 Kč

1 200 Kč

900 Kč

Klady

 Vlastní šlehač na mléko
Zásobník na použité kapsle
Velký tlak
Rychlý ohřev díky velkému příkonu
Dostatečně velká nádržka na vodu

 Úzké provedení
Rychlý ohřev díky dostatečnému příkonu
Velká nádoba na vodu
Dostatečný tlak
Originální design

 Nízká cena
Malá velikost i hmotnost
Automatické čištění
Úsporný

Zápory

 Vyšší cena
Neumí připravit nekávové nápoje
Nemá automatické čištění
Vyšší hmotnost

 Nemá automatické odvápňování
Nemá automatické čištění
Mléko jen v kapslích

 Malý tlak
Menší nádržka na vodu
Mléko jen v kapslích

Typ kapslí

Nespresso

Nescafé Dolce Gusto

Tassimo

Parní tlak (bar)

19

15

3,3

Příkon (W)

1 800

1 500

1 400

Obejm nádržky na vodu (l)

1

1,2

0,7

Ovládání

Automatické

Mechanické

Automatické

Přidávání mléka

Šlehač

Kapsle se sušeným mlékem

Kapsle se sušeným mlékem

Automatická údržba

Odvápnění

Ne

Odvápnění a čištění

Automatické vypnutí

Ano

Ano

Ano

Polohovatelný tácek

Ano

Ano

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Ne

Ne

Hmotnost (kg)

4

2,65


2,1


1

Recenze kapslového kávovaru Nespresso De’Longhi Citiz&milk EN267.BAE

Nejlepší poměr cena/výkon
Hodnocení: 96 %
Obrázek k recenzi produktu Nespresso De'Longhi Citiz&milk EN267.BAE
Recenze Nespresso De’Longhi Citiz&milk EN267.BAE

Nespresso De’Longhi Citiz&milk patří ke špičce mezi kapslovými modely. Má sice vyšší cenu, ale může se pochlubit velkým parním tlakem a příslušenstvím v podobě napěňovače mléka a zásobníku na použité kapsle, které u levnějších výrobků nenajdete.

Tento kávovar pro kapsle Nespresso se na první pohled od ostatních liší přítomností zásobníku na použité náplně a vlastním napěňovačem mléka. Šlehač spolu s vysokým tlakem páry 19 barů dokáže vytvořit kávu, která uspokojí i náročné labužníky. Čaje a čokolády kávovar ale připravit neumí. Díky litrové nádobce do něj nemusíte neustále dolévat vodu. Mezi funkcemi najdete automatické vypnutí, samostatné odvápňování a polohovatelný podtácek. Ovládání je automatické. Za pomoci vysokému příkonu 1 800 W budete mít svou kávu brzy hotovou bez nutnosti dlouhého čekání. Nespresso De’Longhi Citiz&milk patří mezi pokročilé a poměrně velké přístroje.

Klady
 • Vlastní šlehač na mléko
 • Zásobník na použité kapsle
 • Velký tlak
 • Rychlý ohřev díky velkému příkonu
 • Dostatečně velká nádržka na vodu
Zápory
 • Vyšší cena
 • Neumí připravit nekávové nápoje
 • Nemá automatické čištění
 • Vyšší hmotnost

Kromě výborné a chutné kávy je tento model oblíbený pro svůj hezký design, snadnou obsluhu a širokou nabídku náplní. Často je chválený i za rychlost přípravy.

Tento Nespresso De’Longhi se hodí pro náročné milovníky kávy, kteří se nespokojí s menším tlakem páry či sušeným mlékem z kapslí, a zároveň nepotřebují na kávovaru vařit čaj či čokoládu. Vlastní šlehač a zásobník na prázdné kapsle jsou nadstandardním příslušenstvím. Při nákupu je ovšem nutné počítat s vyšší cenou, hmotností i spotřebou. S úsporou energie vám ale pomůže automatické vypínání. Životní prostředí zase bude šetřené díky recyklovatelným kapslím.

Orientační cena: 4 900 Kč


2
back to menu ↑

Recenze kapslového kávovaru Krups KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

Dobrá varianta za nízkou cenu
Hodnocení: 91 %
Obrázek k recenzi produktu Krups KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima
Recenze Krups KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima je designově atraktivní a přitom praktický kapslový kávovar. Připraví kávu i jiné nápoje. Za dobrou cenu nabídne dostatečný výkon. Potěší vás velkou nádobou na vodu v kombinaci s úzkým skladným provedením.

Tento přístroj na kapsle Nescafé Dolce Gusto připraví klasickou i mléčnou kávu. Tu vytváří z náplní, nikoliv pomocí šlehače. Umí rovněž uvařit čaj či horkou čokoládu. Dostatečný parní tlak 15 barů se postará o lahodnou chuť a velký příkon 1 500 W zase o rychlé nahřátí. Ovládání je mechanické a udělá radost každému, kdo upřednostňuje fyzické prvky před displejem. Designově se jedná o velmi zajímavý model. Navzdory nadstandardně velké nádobce na vodu s objemem 1,2 litru má kávovar malou šířku, aby se vešel i do stísněných kuchyňských prostorů. V jeho výbavě najdete automatické vypnutí i polohovatelný tácek. Odvápnění není automatické, jen vám ho připomene signalizace..

Klady
 • Úzké provedení
 • Rychlý ohřev díky dostatečnému příkonu
 • Velká nádoba na vodu
 • Dostatečný tlak
 • Originální design
Zápory
 • Nemá automatické odvápňování
 • Nemá automatické čištění
 • Mléko jen v kapslích

Všechny zákazníky samozřejmě zaujme design, se kterým souvisí i malá šířka. Káva má dle jejich zkušeností dobrou chuť a přístroj se snadno obsluhuje.

Fanouškům neotřelých designů se tento kapslový kávovar jistě bude líbit. Udělá radost také uživatelům, kteří hledají nejlepší poměr ceny a výkonu. Má dostatečně velký tlak páry a objemnou nádobu na vodu. Umí připravit kávu i jiné nápoje. Díky úzkému tvaru snadno zapadne do malých prostorů. Někomu však může vadit, že odvápňování není automatizované. Naštěstí se alespoň připomene signalizací.

Orientační cena: 1 200 Kč


3
back to menu ↑

Recenze kapslového kávovaru Bosch Tassimo Happy TAS1002

Dobrá varianta za nízkou cenu
Hodnocení: 80 %
Obrázek k recenzi produktu Bosch Tassimo Happy TAS1002
Recenze Bosch Tassimo Happy TAS1002

Jeden z nejkompaktnějších a nejlevnějších kapslových kávovarů se vyznačuje nízkou cenou a úsporností. Má menší tlak i velikost nádoby na vodu, zato se velmi snadno používá a udržuje. Zvládne uvařit kávu i jiné nápoje.

Nenechte se zmást tlakem 3,3 barů a objemem nádržky 0,7 litru. I přes tyto nižší parametry má Bosch Tassimo Happy co nabídnout nenáročným uživatelům, kteří chtějí mít s kávovarem více radostí než starostí. Díky automatickému odvápňování a dokonce i čištění se jedná o téměř bezúdržbového pomocníka. Malá velikost zaručí, že se k vám domů bez problémů vejde. S váhou jen 2,1 kg si ho klidně můžete vzít ven na terasu. Kávovar má velmi nízkou cenu. Přesto na něm najdete mnoho funkcí, jako je polohovatelný tácek či automatické vypnutí. Jen z kapslí Tassimo bez šlehače připraví jakoukoliv kávu i další nápoje. Příkon 1 400 W je dostatečný pro rychlé nahřátí a zároveň nespotřebovává moc energie.

Klady
 • Nízká cena
 • Malá velikost i hmotnost
 • Automatické čištění
 • Úsporný
Zápory
 • Malý tlak
 • Menší nádržka na vodu
 • Mléko jen v kapslích

Hlavními plusy jsou dle spokojených uživatelů bezúdržbovost, skladnost a jednoduchost. Oceňovaná je rovněž nízká cena vzhledem k vysoké kvalitě zpracování.

Pokud patříte mezi nenáročné zákazníky, kterým chutná jakákoliv káva a kteří nevyžadují pro její přípravu co nejvyšší tlak páry, bude Bosch Tassimo Happy dobrou volbou. Má nízkou pořizovací cenu a nesežere příliš elektrické energie. Kromě peněz vám ušetří také čas díky automatickému odvápňování a čištění. Mnohým zákazníkům udělají radost i kompaktní rozměry a nízká váha, jenž umožňuje snadné přenášení kávovaru.

Orientační cena: 900 Kčback to menu ↑

Jak vybrat kapslový kávovar

Rozhodnete-li se, že mezi různými typy kávovarů pro vás bude kapslové provedení správnou volbou, měli byste v první řadě věnovat pozornost náplním. Zamyslete se, jaké nápoje nejraději pijete. Kávovar by měl být kompatibilní s nabídkou kapslí, která vás nejvíce osloví. Vybírejte mezi zavedenými značkami, u kterých se můžete spolehnout na stabilní výrobu a dobrou kvalitu.

Na výslednou chuť kávy má také vliv tlak páry. Čím vyšší bude, tím lépe. Obsluhu kávovaru vám výrazně usnadní větší nádržka na vodu, kterou nemusíte tak často dolévat, i funkce automatické údržby. Mezi další praktické prvky patří šlehač mléka, zásobník na kapsle či polohovatelný tácek.

Kapslové kávovary mívají vzhledově zajímavá provedení, tudíž se ve finále můžete rozhodovat i podle designu. Vyberte si, zda vám více vyhovuje ovládání pomocí dotykového panelu nebo přes mechanická tlačítka. Pro někoho také může hrát roli stránka ekologie, která u kapslových kávovarů není zanedbatelná.

Jak kapslový kávovar vybrat stručně:

 • Seznamte se s typy kávovarů – kapslové modely se vyznačují skladností a jednoduchým používáním. Na trhu najdete ale i jiná řešení pro přípravu kávy.
 • Vyberte si kapsle – některé značky mají širší nabídku nápojů, jiné se vyznačují kvalitní kávou a kávovary se schopností napěňovat mléko.
 • Zkontrolujte dostatečný tlak – díky vyšším hodnotám získáte plnou chuť kávy.  
 • Vyberte si požadované funkce – budete chtít napěňovač mléka či si práci usnadníte samočištěním a nádobou na použité kapsle? Důležitou funkcí je nastavitelný podtácek. Automatické vypnutí zase šetří energii.
 • Nezapomínejte na design – kapslové kávovary mohou být vzhledově velmi atraktivní, ale zároveň by měly zůstat praktické.

Typy kávovarů

Kapslová provedení nejsou jediným přístrojem pro domácí přípravu kávy. Existuje několik typů kávovarů, které se od sebe liší cenou i způsobem používání. Mezi nejběžnější druhy patří pákové, automatické a kapslové.

Schéma typů kávovaru
Typy kávovarů – zdroj www.arecenze.cz

Pákové kávovary

Pákové kávovary připomínají přístroje, jaké najdete v kavárnách. Kvůli náročnější a časově delší přípravě i složitější údržbě se hodí spíše pro zkušenější znalce kávy. Při jejich použití závisí výsledek nejen na vybraných kávových zrnech, ale také na zručnosti člověka, který kávovar obsluhuje. Pákové typy vám umožní experimentovat a detailně si vyladit výslednou chuť dle vlastních představ.

Nezbytnou součástí těchto kávovarů je páka s filtrem. Do ní se umisťuje káva. Pro namletí zrn mají některá zařízení vestavěný mlýnek. Pokud zde chybí, budete si ho muset pořídit samostatně, nebo mlít kávu v obchodech. Chcete-li si pochutnat na mléčných nápojích, vybírejte modely se šlehačem, nebo si ke kávovaru pořiďte ještě samostatný napěňovač.

Automatické kávovary

Automatické kávovary jsou stejně jako pákové poměrně velkými přístroji. Rozdíl mezi nimi je v jednoduchosti obsluhy. Zde je již vše nastavené z výroby. Kávovar nasypanou kávu umele a připraví ideálním způsobem. Přesto máte možnost částečně ovlivnit výslednou chuť například volbou intenzity, hrubosti mletí, teploty vody či velikosti hrnečku. K nastavení není zapotřebí manuální šikovnost. Stačí jen zmáčknout jedno, dvě tlačítka a je hotovo.

Za bezstarostnou přípravu si však budete muset připlatit. Automatické modely jsou nejdražším typem kávovarů. Ve své výbavě mají mnohdy i šlehač mléka či praktické funkce jako automatické čištění. Rovněž disponují zásobníkem na zrna, tudíž je nemusíte pokaždé doplňovat. Na druhou stranu dlouho uložená káva může přicházet o své aroma. Používejte tedy zásobník automatických kávovarů s rozmyslem a klidně jej naplňte jen zčásti.

Kapslové kávovary

Kapslové kávovary jsou nejkompaktnějším provedením. Mají nízkou pořizovací cenu, ale na druhou stranu také vyšší náklady na každý šálek kávy. Jak již jejich název napovídá, namísto klasických mletých zrn fungují s kávou umístěnou v jednorázových či vícekrát použitelných kapslích. Jsou méně ekologické a u některých modelů nemusí být prakticky řešené přidávání mléka. Zato mají snadnou a rychlou obsluhu jako automatické typy.

Ačkoliv u pákových a automatických kávovarů máte stále větší nabídku kávy, ani kapslová provedení si v tomto ohledu nevedou špatně. Dříve byl na trhu menší výběr kapslí, ale dnes se u známých značek tohoto problému bát už nemusíte. Dokonce na rozdíl od předchozích dvou druhů kávovarů umí některé kapslové modely připravit také jiné nápoje než kávu; například čaj nebo horkou čokoládu.

Druhy kávy

Nejdůležitější věcí na kávovaru je, aby uměl připravit váš oblíbený nápoj. Zatímco u pákového a automatického typu si stačí zkontrolovat přítomnost šlehače, v případě kapslového provedení to budou mít milovníci mléčné kávy složitější. Před nákupem si dobře rozmyslete, jaké všechny speciality by měl váš kávovar umět udělat. Na výběr máte ze tří hlavních druhů:

 • Klasická černá káva
 • Káva s našlehaným mlékem
 • Další nápoje (čaj, horká čokoláda)

Jen klasická káva

Kávovary pro klasickou kávu jsou základními přístroji, které připraví lungo nebo espresso. Mléčné nápoje vyrobit neumí. Nemají totiž přídavný napěňovač a umisťují se do nich jen kapsle, které neobsahují sušené mléko. Pokud chcete cappuccino či latté, budete si k nim muset pořídit samostatný šlehač, nebo se podívat po jiných kávovarech. 

Káva s našlehaným mlékem

Kávovary s vlastním napěňovačem jsou nejlepším řešením pro kvalitní kávu s mlékem. Měli byste však vědět, že jejich cena bývá vyšší v porovnání s ostatními kapslovými typy. Pijete-li nejčastěji cappuccino či latté, bude model s napěňovačem dobrou volbou. Naopak příznivci pestré nabídky nejen kávových nápojů z něj nadšení nebudou. Tyto kávovary obvykle nepodporují náplně s čokoládou a nepřipraví vám ani čaj.

Další nekávové nápoje

Třetí skupina kapslových kávovarů zaujme labužníky, kteří stále zkoušejí něco nového. Nabízí náplně s nekofeinovými nápoji, jako jsou čaje či horké čokolády. Umí připravit samozřejmě i klasickou nebo mléčnou kávu – ta však nevzniká pomocí napěňovače, ale přidáním kapsle se sušeným mlékem.

Kapsle

Ačkoliv to bude pro někoho znít zvláštně, je lepší vybírat kávovar podle podporovaných kapslí, nikoliv naopak. Náplně totiž rozhodují o chuti i výše zmíněném druhu kávy. Kapsle různých výrobců se od sebe liší tvarem a velikostí, proto je důležité, aby byly s přístrojem kompatibilní. Zvolíte-li takové, které svou nabídkou nesplňují vaše požadavky, samotný sebelepší kávovar již situaci nezachrání.

Schéma typů kapslí
Typy kapslí – zdroj www.arecenze.cz

Největší zastoupení mají mezi kávovary i konkrétními nápoji značky Nespresso, Nescafé Dolce Gusto a Tassimo. Kromě nich najdete na trhu i jiné neoriginální náplně. U nich však může nastat problém s kompatibilitou, proto nebývají doporučovány.

KapsleNespressoNescafé Dolce GustoTassimo
Příklad značek kávovarůDeLonghi, KrupsDeLonghi, KrupsTassimo, Bosch
Přibližná cena kapsle11 Kč9 Kč8 Kč
Přidávání mlékaNěkteré kávovary mají šlehač mlékaSušené mléko v kapslíchSušené mléko v kapslích
Nekávové nápojeNeAnoAno

Nepleťte si kapsle s ESE pody. Zatímco kapsle jsou plastové, ESE pody mají papírové obaly. Jedná se o porcovanou kávu pro přípravu klasického espressa. Používají se do kávovarů se systémem E.S.E., nikoliv do kapslových kávovarů.

Kapsle Nespresso

Nespresso je značkou, která bude správnou volbou pro náročnější milovníky a znalce kávy. Nenabízí horké čokolády ani čaje, zato kvalita použitých náplní i samotných kávovarů patří mezi nadstandardní. Některé modely disponují napěňovačem, tudíž v kapslích tohoto výrobce nenajdete sušené mléko.

Vybrat si můžete z kávy různé intenzity, různého původu zrn a rozdílně velkých šálků: ristretto (25 ml), espresso (40 ml) nebo lungo (110 ml). Na základě chuti se nabídka dělí na ovocné, vyvážené a intenzivní náplně. Součástí sortimentu jsou i bezkofeinové varianty. Na rozdíl od jiných značek Nespresso recykluje použité kapsle.

Kapsle Nescafé Dolce Gusto

Nescafé Dolce Gusto patří mezi kvalitní značky vhodné pro experimentátory. Nabízí celou řadu kávových nápojů klasického typu i speciality, jako je sojové latté, bezkofeinová káva nebo příchutě karamelu či vanilky. Najdete zde také čaje včetně mléčného kořeněného chai tea latte nebo horkou čokoládu; pro děti i ve variantě kakaa Nesquik. Kávovary Nescafé Dolce Gusto dokonce umějí připravit studené nápoje od ledového čaje až po ice coffee. 

Ačkoliv zde lze vytvářet mléčné nápoje, jejich milovníci by měli zbystřit. Kávovary Nescafé Dolce Gusto nedisponují šlehačem. Používané jsou místo něho náplně se sušeným mlékem. Ty je nutné vložit do přístroje spolu s kapslí kávy. Jejich cena je přitom stejná. Za cappuccino, latté nebo flatwhite tedy zaplatíte dvojnásobek v porovnání s běžným šálkem kávy.

Kapsle Tassimo

Tassimo se šíří nabídky podobá značce Nescafé Dolce Gusto. Taktéž bude ideální pro zákazníky, kteří rádi střídají různé příchutě. Náplně se sušeným mlékem jsou rovněž samostatné a dvojnásobně drahé. Můžete si zakoupit kapsle s kávou například od Jacobs či Lor, ale také horkou čokoládu s příchutí Milka nebo Oreo. Dále zde najdete černý a ovocný čaj i chai latte.

Kávovary Tassimo mají nízkou pořizovací cenu a jsou vhodné pro nenáročné uživatele. Těm udělají radost svou jednoduchostí. V porovnání s předchozími značkami je parní tlak těchto kávovarů výrazně menší, což znalce kvalitní kávy příliš nepotěší.

Tlak

Pro přípravu dobrého espressa je důležité, aby byl na kávu vyvíjený dostatečný tlak páry. Jen tak získáte požadovanou plnou a silnou chuť. Čím větší hodnotu bude tento parametr mít, tím lépe. Tlak se udává v barech.

Kvalitní kapslové kávovary mívají tlak okolo 15 barů, ty nejlepší až 19 barů. Na trhu najdete ale i přístroje s tlakem kolem 3 barů. Jedná se obvykle o výrobky Bosch-Tassimo. U nich je nutné počítat s horší kvalitou přípravy kávy, která se vysokotlakým modelům nevyrovná. Na alternativní nápoje, jako je čokoláda, však nemá tlak výrazný vliv.

Příkon

Příkon značí množství energie dodané za jednotku času. Udává se ve wattech (W). Čím vyšší ho bude kapslový kávovar mít, tím rychleji se bude ohřívat a tím dříve se dočkáte své kávy. Většinou nahřátí netrvá více než půl minuty.

Na druhou stranu vyšší příkon znamená také vyšší spotřebu. Ta je však u malých a krátkodobě používaných přístrojů zanedbatelná, proto není nutné na tomto parametru šetřit a zbytečně se omezovat. Mnohé kávovary navíc mají “Stand by” režim, díky kterému se po chvíli nečinnosti přepnou do úsporného módu.

Většina kapslových kávovarů má příkon vyšší než 1 300 W. To je pro běžné použití zcela dostačující. Pokud chcete mít svůj nápoj hotový nadstandardně rychle, vybírejte z výrobků, které disponují 1 500 W a více.

Objem nádoby

Objem nádržky sice nemá vliv na výslednou chuť kávy, nicméně dokáže velmi zpříjemnit používání kávovaru. Díky větší nádobce nebudete muset vodu tak často dolévat. Kapslové přístroje ale všeobecně patří mezi kompaktní kávovary s menším objemem, tudíž se tomuto pravidelnému úkolu stejně nevyhnete. Všeobecně platí, že jeden litr a více lze považovat za velkou nádržku.

Nádobka by měla být v ideálním případě průhledná nebo vybavená ukazatelem, abyste na první pohled poznali, zda je vodu už nutné doplnit. Pro manipulaci se hodí možnost vyjmutí z těla kávovaru. 

Údržba

Kapslový kávovar je nutné pravidelně čistit a občasně také odvápňovat. Některé modely tyto úkony zvládají automaticky, což vám ušetří čas i práci. Jiné alespoň na nutnost údržby upozorní rozsvícením kontrolky. Pokud v přístroji jakákoliv funkce pro odvápňování chybí, budete na něj muset myslet sami. Provádí se zhruba jednou měsíčně. Na rozdíl od pákových a automatických kávovarů se nejedná složitý ani dlouhý proces.

Přístroje s chytrým vnitřním čištěním bývají o trošku dražší než ty základní. Pro usnadnění údržby zvenčí naopak nemusíte zaplatit nic navíc. Stačí si vybrat designově jednodušší kávovar bez velkého množství záhybů a spárů.

Funkce a výbava

Mnohé funkce již byly zmíněné, ale stejně je dobré si před nákupem projít jejich přehledný seznam a rozhodnout se, jaké z nich budete od svého budoucího kávovaru požadovat. Čím lépe vybavený přístroj si budete pořizovat, tím širší nebo pohodlnější používání získáte. Zároveň ale široká nabídka funkcí obvykle znamená vyšší cenu.

 • Automatické vypnutí / přepnutí do úsporného režimu – šetří energii.
 • Automatické čištění / odvápňování – usnadní vám práci. 
 • Zásobník na mléko – umožňuje přípravu nejlepší mléčné kávy.
 • Zásobník na použité kapsle – nemusíte po každé kávě vyhazovat použitý obal.
 • Polohovatelný tácek – důležitý pro používání hrnků a sklenic různých velikostí.

Ovládání

Ovládání může být řešené dvěma způsoby. Mechanicky pomocí tlačítek, spínačů a koleček nebo automaticky přes dotykový panel. Ani jedna z variant není lepší nebo horší. Záleží jen na vás, co vám bude více vyhovovat. 

Ekologie

Velkou nevýhodou kapslových kávovarů je větší množství vzniklého odpadu. Obaly od náplní se často skládají z více materiálů, tudíž je obtížné je třídit do správného odpadu. Jedinou firmou, která v současné době nabízí recyklaci svých kapslí, je Nespresso.

Dalším ekologicky šetrným řešením jsou opakovaně plnitelné kapsle. Ty však nejsou originálem dané značky. Navíc se kvůli nutnosti nákupu kávy a plnění nádobek vytrácí hlavní výhody kapslových kávovarů, jako je rychlost použití či bezstarostnost s výběrem a mletím zrn.

Design

Ačkoliv mnozí uživatelé nebudou vzhled řešit a zaměří se především na funkce, nelze si nevšimnout pestré nabídky tvarů a barev. Kapslové kávovary patří mezi designově nejzajímavější spotřebiče. Mezi klasikou i aktaktivním provedením od retro až po futuristický vzhled si každý najde to své. 

Cena

Na cenu má vliv mnoho faktorů jako tlak příkon či funkční výbava. Svou roli hraje také značka. Tassimo a Nescafé Dolce Gusto patří všeobecně mezi levnější. Naopak za Nespresso si zpravidla trošku připlatíte.

Cena do 1 000 Kč

Nejlevnější kávovary koupíte i do 1 000 Kč. Zpravidla se jedná o základní přístroje vhodné pro nenáročné uživatele, kteří chtějí ušetřit. Modely od zavedených značek jsou i v této kategorii spolehlivé a kvalitně zpracované. Některými parametry však nedosahují na úroveň pokročilejších přístrojů. Často mívají malý tlak či objem nádobky na vodu.

Cena od 1 000 do 3 000 Kč

Výrobky střední kategorie seženete hravě do 3 000 Kč. Tyto domácí pomocníci již mají dostatečný tlak a větší zásobník vody. Ačkoliv se i u nejlevnějších kapslových kávovarů můžete setkat s praktickými funkcemi, s rostoucí cenou je jejich nabídka znatelně vyšší.

Cena nad 3 000 Kč

Pokud hledáte opravdu kvalitní, vysokotlaký a skvěle vybavený kapslový kávovar, připravte si 3 000 Kč a více. Nejvyšší třída bude jasnou volbou pro každého, kdo shání přístroj s vlastním napěňovačem či zásobníkem prázdných kapslí. Tyto prvky totiž v levnější cenové kategorii běžně nenajdete.

Zdroje:

https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/dobry-kavovar-nesmi-sycet.A_2005M176t04A

https://www.arecenze.cz/test-kapslovych-kavovaru/

https://www.vitalia.cz/clanky/kavove-kapsle-nepatri-do-plastu-jejich-recyklace-je-problematicka/

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo