Jak vybrat sprchový kout?

Zvažujete nákup sprchového koutu? Nejspíš vás během hledání na internetu překvapí, z kolika variant lze vybírat. Jak zvolit ten správný pro vaši koupelnu? Je hned několik bodů, které vám usnadní výběr a vy si budete jistí, že jste vybrali správně.

S rámem nebo bez rámu?

Nejrozšířenější variantou na trhu jsou sprchové kouty s rámy. Skla jsou v nich zasazená do obvodové konstrukce, to zvyšuje jejich stabilitu. Snesou i nešetrné zacházení a hodí se do koupelen, kde bude sprchový kout často využívaný.

Bezrámový sprchový kout je tvořený pouze bezpečnostním sklem a panty, jednoduše tak zapadne do konceptu celé koupelny. Je důležité při jeho výběru dbát na kvalitu podpůrných prvků s ohledem na jeho stabilitu (kování, úchyty a rozpěry). Finanční investice bude vyšší v porovnání s předchozím typem koutu, ale vy získáte skvělý designový prvek vaší koupelny. 

Poslední variantou jsou sprchové kouty půlrámové. Jak název napovídá, jsou vybaveny rámem, ale postrádají svislé rámové profily. Díky tomu více vynikne skelná výplň a kout působí celkově elegantněji. 

Způsob otevírání

Vybírat si opět můžete hned z několika variant. Posuvné dveře nezasahují do prostoru koupelny a tím šetří místo, jsou tedy vhodné do menší koupelny. Nevýhodou pojezdů, na jejichž mechanismu jsou posuvné dveře konstruované, je ztížená náročnost při čištění. Dveře by měly dokonale těsnit a pokud mají systém AntiBlock, garantují také tiché otevírání i zavírání. 

Zalamovací dveře jsou vhodné pro menší koupelny. Jejich výhodou je to, že voda zůstává po manipulaci s nimi stále ve sprchovém koutu a zalamovací dveře také dobře izolují. 

Pokud se rozhodnete pro pantové (otočné otevírání), jde o nejnáročnější variantu co se týče potřebného místa kolem koutu. Další nevýhodou je voda, která se dostane na zem. Klasické dveře jsou ale na druhou stranu elegantní a nabízejí pohodlný dostatek prostoru pro vstup do koutu.

Na vaničku nebo dlažbu?

Jednolitá podlaha, která volně přechází do sprchového koutu vypadá designově čistě a zajímavě. Jde také o praktickou záležitost, protože takový sprchový kout je bezbariérový. Koupelna bude díky tomu vypadat opticky větší a prostornější, nevýhodou ale může být potřeba dostatečného spádu pro zajištění správného odtoku vody. 

Instalace sprchového koutu na vaničku je možná na podlahu nebo na nožičky s předním panelem. Vaničky tlumí hluk, poskytují tepelnou izolaci a obvykle mívají protiskluzovou úpravu pro bezpečný vstup do sprchy. 

Ptejte se na cokoliv

Neostýchejte se a nejasnosti spojené s nákupem proberte na infolince vybraného e-shopu. Čím víc se budete ptát, tím jistější bude vaše spokojenost s výsledkem. Nezapomeňte, že i při nákupu sprchového koutu online platí zákonem stanovená lhůta 30 dní pro vrácení zboží. Pokud se tedy i přes všechny vaše snahy stane, že vám třeba nebude sprchový kout o pár čísel pasovat, nebo najdete jiný problém, můžete jej vrátit. Jen se vždy domluvte s prodejcem, jakým způsobem to udělat.

Recenzetesty.cz
Logo