Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

Elektronika a služby

Nejlepší fény na vlasy dle testů a recenzí 2024

Nejlepší fény na vlasy dle testů a recenzí 2024

Fény vám pomohou vytvořit hezký účes, ať už chcete rovné vlasy, objem nebo kudrliny. Také se používají pro rychlé vysoušení vlasů. Různým účelům se přizpůsobují pomocí nástavců. Pro správnou funkčnost je nejdůležitější velký příkon. Všímat byste si rozhodně měli i rychlosti a teploty vzduchu. Nezapomínejte ani na ergonomii, které je obzvláště důležitá při pravidelném používání.

Jaký fén na vlasy vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Vítěz srovnání

Nejlepší poměr cena/výkon

Levný a kompaktní

Hodnocení

95 %

90 %

75 %

Název

Braun Satin Hair 7-HD 785

Remington D5219

Sencor SHD 7030TQ

Vzhled

Cena

2 000 Kč

600 Kč

300 Kč

Klady

Dostatečný příkon
Více teplot
Tepelné čidlo
Tělo fénu se nezahřívá

Skvělý poměr ceny a výkonu
Vysoký příkon
Dlouhý přívodní kabel
Tři nástavce

Nízká cena
Nízká hmotnost a malá velikost
Sklopná rukojeť
Tichý chod

Zápory

Vyšší cena
Vyšší hmotnost
Nemá hřebenový nástavec

Průměrná hmotnost
Horší ergonomie

Menší příkon
Bez difuzéru a ionizace
Nemožnost měnit rychlost
Průměrná délka kabelu

Příkon (W)

2 000

2 300

1 400

Počet rychlostí

2

2

1

Počet teplot

4

3

3

Hmotnost (kg)

0,98

0,81

0,25

Dálka přívodního kabelu (m)

2

2,5

1,7

Ionizace

Ano

Ano

Ne

Difuzér

Ano

Ano

Ne

Tvarovací koncovka

Ano

Ano

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Ano

Ne

[wpsm_toplist]


Obrázek zobrazuje produkt Braun Satin Hair 7-HD 785 fén
Recenze Braun Satin Hair 7-HD 785 fén

Braun Satin Hair 7-HD 785 je zástupcem pokročilých fénů na vlasy. Vyznačuje se kvalitě zpracovaným provedením, byť s větší velikostí a váhou. Nabídne mnoho chytrých prvků, jako teplotní čidlo nebo detailní nastavení teplot.

Fén Braun Satin Hair 7-HD 785 potěší náročné zákazníky detailním nastavením teploty se 4 stupni namísto 3. Disponuje dvěma rychlostmi, které se dají s teplotou kombinovat. Velkou vychytávkou je taktéž teplotní senzor. Ten snímá okolí 600 krát za minutu a chrání tak vlasy proti přehřátí. Chladicí systém pak zabraňuje zahřívání těla, tudíž můžete fén držet nejen za rukojeť. Tento model se dále může pochlubit dostatečným příkonem 2 000 W pro rychlou práci, ionizační technologií, LED indikátory a závěsným očkem. V sadě najdete difuzér a úzkou směrovou trysku. Hlavní nevýhodou je větší hmotnost 0,98 kg a vyšší cena. S tou je však nutné u pokročilého fénu, jakým je Braun Satin Hair 7-HD 785, počítat. Jeho konstrukce je kvalitně zpracovaná a motor má dlouhou životnost.

Uživatelé na tomto fénu na vlasy nejvíce oceňují kvalitní a odolné zpracování spolu s chytrými funkcemi. Chválená je také dobrá ergonomie či fakt, že se tělo vůbec nezahřívá. Záporem je dle většiny vyšší hmotnost.

Tento kvalitní fén nabitý funkcemi udělá radost i nejnáročnějším zákazníkům. Za vyšší pořizovací cenu a smíření se s vyšší váhou získáte pomocníka nabitého funkcemi s atraktivním designem. Je šetrný k vašim vlasům díky tepelnému čidlu. V porovnání s běžnými výrobky má detailnější nastavení teploty.

Orientační cena: 2 000 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Remington D5219 fén
Recenze Remington D5219 fén

V poměru ceny a výkonu je Remington D5219 volbou číslo jedna. Za cenu dostupnou pro běžné uživatele získáte dobře vybavený fén na vlasy s mnoha nástavci a s nadstandardně velkým příkonem.

Remington D5219 nabídne vysoký příkon 2 300 W a celou řadu příslušenství. Součástí balení je difuzér, směrová tryska a hřebenový nástavec. Další 2 nástavce si můžete dokoupit. Hodí se tudíž pro různé typy vlasů a pokročilý styling. Dalším nadstandardním parametrem je dlouhý kabel 2,5 m. Tento fén váží 0,81 kg a disponuje standardním nastavením 2 rychlostí a 3 teplot. Zákazníky potěší také hezkým designem a přítomností ionizátoru pro lepší kvalitu a rychlejší vysoušení vlasů. Nechybí ani očko pro zavěšení nebo odnímatelná mřížka pro snadné čištění. Svou výbavou Remington D5219 uspokojí i náročnější zákazníky hledající fén na domácí použití. Zároveň za něj nezaplatíte příliš.

Hlavním plusem je dle recenzí zákazníků nastavitelná teplota i intenzita foukání, zajímavý design a rychlost vysoušení. Jako negativa jsou občas uváděná vyšší hmotnost, horší ergonomie nebo menší a plastové nástavce. Jiným naopak přijde váha nízká a manipulace zcela bez problémů.

Nejlepší volba pro většinu středně náročných zákazníků. Cena je přijatelně nízká a přitom se jedná o široce vybavený fén na vlasy s mnoha nástavci. Ve své kategorii nabídne jeden z největších příkonů a dostatečně dlouhý přívodní kabel. Hodí se i pro intenzivní používání.

Orientační cena: 600 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Sencor SHD 7030TQ fén
Recenze Sencor SHD 7030TQ fén

Sencor SHD 7030TQ vás zaujme, pokud hledáte co nejmenší a nejlehčí fén. Jeho mimořádně skladné provedení se sklápěcí rukojetí je ideální na cesty. Jako bonus vás nevyjde draho a udělá radost tichým chodem.

Sencor SHD 7030TQ je zástupcem cestovních fénů. S váhou pouhých 0,25 kg se snadno přenáší. Navíc je vybavený sklopnou rukojetí. Stejně jako všechny kompaktní fény na vlasy nenabídne silný příkon. Přesto 1 400 W patří ve třídě nejlevnějších fénů mezi vyšší parametry. Vzhledem k nízké ceně nelze očekávat speciální funkce jako ionizaci. Součástí balení je však základní tvarovací koncovka pro směrování vzduchu. Samozřejmostí je tepelná pojistka. Nechybí ani antibakteriální povrchová úprava, závěsné poutko nebo ergonomické tvarování. Na výběr máte ze třech teplot. Rychlost proudění vzduchu má jen jeden stupeň. Pokud hledáte malý, levný fén a nepotřebujete mnoho funkcí, bude se vám Sencor SHD 7030TQ líbit.

Na tomto modelu je nejvíce chválená kompaktní velikost, sklápěcí rukojeť, přijatelná cena i další vlastnosti, na které se tento model fénu zaměřuje. Většině lidí se však nelíbí nemožnost upravit si intenzitu foukání.

Jeden z nejlevnějších fénů na trhu, který se hodí pro každého, kdo chce při nákupu ušetřit, nebo shání co nejmenší, nejlehčí a nejlépe přenosný model. Ačkoliv jako většina cestovních modelů nemá velký příkon, potěší vás tichým chodem a sklopnou rukojetí.

Orientační cena: 300 Kč



Jak vybrat nejlepší fén na vlasy

Na trhu se setkáte s různými provedeními fénů. Velikost a množství funkcí je předurčují pro různé využití od cestování až po salony. Základní modely bývají levné, lépe skladné a mobilní. Pokročilejší sice stojí více, ale nabídnou mnoho funkcí, nástavců a perfektní parametry. Základem je vysoký příkon, který ovlivňuje celkovou funkčnost. Jeho hodnota by měla být ideálně 2 000 W a více. 

Dalšími důležitými parametry jsou teplota a rychlost vzduchu. Oba by měly být nastavitelné v několika stupních a nezávisle na sobě. O celkové kvalitě hodně vypovídá i vnitřní použitý materiál. Ten má vliv na práci s teplem a na celkovou životnost fénu na vlasy. Pokročilé přístroje často mívají zajímavé funkce a příslušenství jako difuzér nebo tvarovací nástavec. 

Rozhodně se nezapomínejte podívat i na celkovou konstrukci, hmotnost a ergonomii držení i ovládacích prvků. Při náročnější práci bude hrát svou roli také délka přívodního kabelu. Pořizovací cena nebývá u fénů vysoká, přesto také může ovlivnit výběr.

Jaký fén na vlasy vybrat stručně:

  • Typ fénu – základem pro většinu uživatelů jsou domácí fény. Existují ale i dražší profesionální nebo skladné a jednoduché cestovní typy. Další možností je kombinace s kulmou.
  • Příkon – základní parametr výkonu. Čím vyšší tím lepší.
  • Teplota a rychlost – nastavení ideálně pomocí samostatných tlačítek. Slouží pro přizpůsobení různým typům úpravy vlasů. 
  • Materiál – důležitá je zejména vnitřní část, jež má vliv na vlastnosti a životnost výrobku. 
  • Ergonomie – fén by se měl dobře držet, aby bylo jeho používání pohodlné a bezpečné. Zkontrolujte si také umístění tlačítek, hmotnost a délku kabelu.
  • Funkce a nástavce – nabídnou rozšířené využití přístroje a usnadní vám jeho používání.

Druhy

Fény můžeme rozdělit na několik druhů. Vzájemně se liší svou konstrukcí, velikostí a pokročilostí. 

  • Cestovní fény,
  • Profesionální fény,
  • Domácí fény,
  • Kulmofény.
Obrázek zobrazuje schéma typů fénů
Typy fénů na vlasy- – zdroj: www.arecenze.cz

Cestovní fény

Cestovní fény jsou zaměřené především skladnost a co nejmenší velikost. Díky tomu se snadno přenášejí a nezaberou vám v zavazadle příliš místa. Mnohdy mívají i skládací rukojeť. Vyznačují se rovněž nízkou cenou.

Samozřejmě lze cestovní fény využívat nejen při výletech, ale i doma. Myslete však na to, že se hodí spíše pro nouzové nebo občasné použití. Mají totiž jen minimum funkcí. Při výběru buďte opatrní, protože fény v této kategorii někdy nabídnou slabý výkon nebo naopak nemusejí být šetrné k vlasům. 

Profesionální fény

Profesionální fény jsou přesným opakem cestovních modelů. Disponují mnoha nástavci, širokými možnostmi nastavení a skvělou funkčností. Mají však vyšší cenu a větší velikost, se kterou nejsou příliš skladné. Tato kombinace vlastností je předurčuje spíše pro profesionální využití v salonech. Mohou však zaujmout pro domácí použití i velmi náročné zákazníky.

Domácí fény

Domácí fény představují kompromis mezi cestovními typy a profesionálními výrobky. Velikostně patří k průměru, stejně jako cenově. V této početné kategorii si vybere nejvíce zákazníků. Najdete zde jak základní, tak pokročilé fény s mnoha nástavci.

Kulmofény

Jak již napovídá název, kulmofén je kombinací kulmy a fénu. Toto spojení umožňuje využívat výhody obou výrobků. Spolu s fénem sdílí možnost použití na mokré vlasy, což u klasické kulmy není vhodné. Od ní si zase kulmofén propůjčil tvar, který natáčí vlasy. 

Výhodou kulmofénu je, že vám ušetří čas i peníze. Lze s ním natáčet a sušit vlasy naráz a navíc nákup jednoho kombinovaného přístroje vyjde levněji než dvou různých. Kudrliny však nebudou nikdy tak dokonalé a pevné jako ze samostatné kulmy.

Příkon

Příkon je základním parametrem podle kterého poznáte výkonnost fénu. Udává se v jednotce wattů (W). Větší příkon znamená silnější motor, který umožní intenzivnější proudění vzduchu a tím i rychlejší sušení vlasů. Tím ušetříte čas a ještě zkrátíte dobu, po níž jsou vlasy vystaveny horkému vzduchu, který jejich kvalitě neprospívá.

Vždy se snažte vybírat fén na vlasy s co největším příkonem. Kvalitní a pokročilý výrobek by měl mít ideálně 2 000 W a více. Jednodušší modely pod 1 750 W se hodí spíše pro jemnější nebo kratší vlasy.

Teplota 

Teplota vzduchu, který je fénem vyfukovaný, se nejčastěji pohybuje kolem 40 až 60 °C. Většina modelů na trhu má teplotu nastavitelnou. Zpravidla najdete přepínač se třemi polohami pro horký, teplý a vlažný vzduch. Setkat se ale u pokročilejších výrobků můžete i se čtyřmi volbami a více. Bohužel přesný počet stupňů Celsia výrobci obvykle uvádějí. 

Přepínání teplot slouží především pro využívání fénu v různých situacích. Myslete na to, že horký vzduch sice rychle suší, ale zároveň vaše vlasy poškozuje; zvláště když jsou mokré. Mají pak tendenci k lámavosti. Proto je vhodné nejprve vysušení provést vlažným vzduchem, byť tento proces bude trvat delší dobu. Až poté využijte vyšší teplotu, která pomůže s finálními úpravami.

Rychlost

Stejně jako teplota, také rychlost proudění vzduchu mívá více stupňů, mezi kterými můžete přepínat; nejčastěji dva. Dalším společným znakem je, že ji výrobci neudávají v žádných jednotkách. Souvisí však s počtem wattů. Čím vyšší má fén příkon, tím větší intenzitu foukání zvládne vyvinout.

Vyšší rychlost vzduchu dokáže usušit vlasy rychleji. Zároveň má tendenci je narovnávat. Pokud tedy chcete mít vlnitý účes, volte nižší stupeň. Menší intenzita nerozbíjí tolik strukturu vlasů a neničí kudrliny.

Ovládání a nastavení

Kvalitní fén by měl mít dva ovladače – jeden pro přepínání rychlosti a druhý pro volbu teploty. Někdy mohou být kombinované (např. 4 stupně pro 2 teploty a 2 rychlosti). To umožňuje regulovat každou z vlastností zvlášť, což výrazně rozšíří možnosti použití. S volbou nastavení vám pomůže jednoduchá tabulka:

VlasyVhodná teplotaVhodná rychlost
Vysoušení mokrých rovnýchVyššíNižší
Vysoušení mokrých vlnitýchNižšíNižší
Tvarování suchých rovnýchVyššíVyšší
Tvarování suchých vlnitýchNižšíVyšší

Vyvarujte se fénům na vlasy, u kterých pro spuštění teplotní nebo rychlostní funkce musíte nepřetržitě držet tlačítko. Tento způsob není vůbec praktický a nepřispívá k ergonomii.

Materiál

O kvalitě fénů na vlasy rozhodují také použité materiály. Tělo přístroje bývá většinou vyrobeno z plastu. Výjimečně se můžete u pokročilých modelů setkat s kovem. Důležitější je však provedení vnitřní části – stěny a topných prvků. Ta ovlivňuje funkčnost fénování i životnost výrobku. Setkat se můžete nejčastěji s těmito materiály:

  • Kov,
  • Keramika,
  • Turmalín,
  • Titan.

Kov

Obvykle nedoporučovaný materiál vnitřních částí. Nehodí se zejména pro náročnější a dlouhé používání. Problém má při práci na vyšší teplotu. Nedistribuuje teplo rovnoměrně a při delším spuštění může mít tendenci se přehřívat. Pro nenáročné uživatele na rychlé spuštění, nebo jako rezervní a cestovní variantu však kov použít lze. 

Keramika

Keramika řeší negativa kovových vnitřních prvků. Zahřívání je zde rovnoměrné bez rizika přehřátí. To má pozitivní vliv nejen na životnost fénu, ale také na šetrnost k vašim vlasům. Keramické modely se hodí i pro častější nebo delší používání bez přestávky. Ve srovnání s kovem zde oceníte i rychlejší dobu nahřívání.

Turmalín

Některé fény mohou mít vnitřní část pokrytou vrstvou, která reaguje s teplem. Nejčastější je minerál zvaný turmalín. Ten se při zahřátí stane elektrostaticky nabitým a produkuje záporné ionty. Tím urychlí sušení vlasů, dodá jim lesk a uhladí je, aby nebyly rozlítané. Kromě turmalínu existují i povrchy, které produkují jiné látky, například výživné oleje a vitamíny.

Titan

Vnitřní titanové části bývají výsadou profesionálních salonových modelů. Tento materiál se vyznačuje velmi nízkou hmotností. Díky tomu je fén lehký a při delším používání vás z něho nebudou bolet ruce. Má však vyšší cenu. Svými vlastnostmi při zahřívání funguje spolehlivě i při nepřerušovaném provozu.

Funkce

U většiny trošku pokročilejších fénů najdete hned několik funkcí a chytrých prvků pro lepší používání. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Teplotní pojistka – základní a prakticky nezbytné vybavení i nejlevnějších výrobků. Slouží proti přehřátí. V případě příliš vysoké teploty vypne přístroj, aby nedošlo k poškození vnitřních částí nebo roztavení krytu a nástavců.
  • Teplotní senzor – vyskytuje se u kvalitních fénů. Měří teplotu vlasů a upravuje foukání tak, aby je fénování co nejméně poškozovalo.
  • Dotykový senzor – pokročilejší funkce profesionálních modelů. Po položení se fén automaticky vypne a při zvednutí zase spustí.
  • Ionizace – dnes častá funkce i u cenově dostupných fénů. Dodává vlasům lesk, hladkost a zdravý vzhled. Navíc urychluje sušení.
  • Studený vzduch – poměrně častá vychytávka. Chladné foukání šetří vlasy a pomáhá jejich tvarování.

Nástavce

Spolu s fény střední a vyšší třídy často zakoupíte v sadě několik nástavců. Ocení je především náročnější zákazníci, kteří chtějí s pomocí fénu tvarovat svůj účet, tvořit větší objem nebo vlny. Setkat se můžete se třemi hlavními druhy nástavců:

  • Difuzér,
  • Ondulační tryska,
  • Hřebenový nástavec.
Obrázek zobrazuje schéma nástavců na fény
Nástavce na fény na vlasy – zdroj: www.arecenze.cz

Difuzér

Difuzér je oblíbený nástavec, který často bývá součástí balení. Poznáte ho podle širokého provedení s dírkami pro proudění vzduchu a plastovými vystouplými koncovkami. Slouží pro sušení vlnitých vlasů, aby se nepoškodily jejich kudrliny a aby se podpořilo kroucení. Můžete ho použít i pro načechrání přirozeně rovných vlasů, byť na nich nevytvoříte lokny jako s kulmou. Rozhodně ale přidáte objem.

Difuzér nedoporučujeme používat s nejvyšším stupněm teploty. Většinou totiž bývá vyrobený z plastu a vysoký počet stupňů by ho mohl při dlouhodobém používání poškodit.

Ondulační tryska

Ondulační tryska se také někdy nazývá jako tvarovací nástavec nebo tvarovací koncovka. Spolu s difuzérem patří mezi nejčastější příslušenství fénů. Konstrukčně se jedná o zúžený směrový průduch. Bývá vyroben z plastu, výjimečně i z pevnějších materiálů.

Zatímco difuzér zvětšuje plochu foukání, čímž zlepšuje šetrnost k vlasům, ondulační tryska naopak shlukuje vzduch do menšího prostoru. Tím lze lépe provádět styling a tvarování. Většinou se používá spolu s kartáčem. Díky síle proudícího vzduchu není vhodné přikládat vlasy těsně k trysce.

Hřebenový nástavec

Nástavec zakončený hřebenem není tak častý jako předchozí příslušenství. Přesto někdy bývá součástí balení, popřípadě k zakoupení zvlášť. Hřebenový nástavec pročesává vlasy spolu s foukáním a vhání vzduch dovnitř. To účes nadzvedne a přidá mu na objemu.

Ergonomie

Ergonomie je důležitá zejména u salonových modelů, se kterými budete často pracovat delší dobu. Opomíjet byste ji však neměli ani tehdy, když si jen vysoušíte vlasy po umytí. Provedení padnoucí do ruky zpříjemní používání, ovládání a také zvýší bezpečnost manipulace. Velmi praktické je tvarované madlo či jeho gumový potah proti klouzání. 

Součástí celkové ergonomie jsou i ovládací prvky. Ty by měly být snadno dosažitelné. Tuhé přepínání je nepraktické z důvodu nutnosti vynaložení velké síly, u příliš jemného zase hrozí nechtěná změna nastavení. Pokud při fénování střídáte ruce, volte univerzální typ se středovými prvky. V případě obsluhy jednou rukou se vám mohou hodit modely určené speciálně pro praváky nebo pro leváky.

Hmotnost

S ergonomií souvisí také hmotnost. Z lehčích fénů vás nebudou bolet při dlouhé práci ruce. To má význam především u profesionálního využití. U běžných uživatelů volba hmotnosti závisí spíše na tom, zda plánujete s fénem cestovat a zda je vám příjemnější v ruce menší váha nebo pořádný pevný přístroj.

Nejlehčí cestovní přístroje váží kolem 0,2 kg. U nich však nelze počítat s velkým příkonem. Běžné výrobky se pohybují kolem 0,6 kg. Těžší mohou mít až kilo nebo dokonce téměř 2 kg.

Napájecí kabel

Délka přívodního kabelu by vás měla zajímat především v případě, kdy si fénujete vlasy dále od zásuvky nebo když s přístrojem často manipulujete (např. v kadeřnictví). Obvykle šňůra měří 1,5 až 3 metry. Větší rozměry nebývají zapotřebí.

Kvalitní kabely mohou mít otočný kloub, který zlepšuje manipulaci a zároveň brání vyviklání a zpřetrhání drátů. Tento problém však nebývá u fénů příliš častý. Pro lepší skladnost několik málo modelů na trhu nabídne i automatické natáčení šňůry, jako mají například vysavače.

Hlučnost

Výrobci příliš často hlučnost neuvádějí, protože se nejedná o příliš důležitý parametr, kterým by se od sebe výrobky lišily. Většina fénů dosahuje 80 až 90 dB. To jsou tak jako tak vysoké hodnoty. Neplatí, že vyšší příkon znamená větší hlasitost. Naopak někdy mohou být velmi pokročilé modely tišší či alespoň díky zvýšené síle foukání a rychlejšímu sušení zkrátí dobu této hlučné práce.

Ačkoliv může být vyšší hlasitost trošku nepříjemná, nezbývá nic jiného, než ji chvíli při sušení vlasů vydržet. U některých fénů si můžete pomoci nasazením zvukového tlumiče. Ten se však v příslušenství vyskytuje jen zřídka a spíše u modelů určených do kadeřnictví a do salonů. Nasazuje se na zadní část a jeho účinek je jen částečný. Zcela tichý přístroj z fénu neudělá.

Cena

Fény nejsou drahé přístroje. Základní modely pořídíte již za několik stovek. Pokud se rozhodnete do nákupu investovat více, získáte nejen více funkcí, ale také k vlasům šetrnější přístroj s delší životností.

Do 500 Kč

Nejlevnějšími fény jsou cestovní modely, které koupíte doslova za pár stovek. Kromě výrobků zaměřujících se na skladnost a nízkou váhu do 500 Kč seženete i klasické fény. Hlídejte si, aby měly veškeré funkce a příslušenství, jaké hledáte, a aby netrpěly na přehřívání. Některé disponují například méně stupni nastavení. Přesto lze i zde sehnat dobré modely s dostatečným příkonem a se zajímavými prvky, jako je ionizace.

Od 500 do 1 000 Kč

Fény na vlasy střední třídy se mnohdy mohou pochlubit nadstandardním příkonem i více než 2 000 W. Výbava nástavců a běžné funkce jako ionizace jsou zde samozřejmostí. Také si zpravidla nemusíte dělat starosti o dostatek stupňů rychlostí a teplot; základní schéma nastavení přístrojů do 1 000 Kč je 2 + 3 ovladače. Ve vnitřních částech najdete kvalitní materiály jako keramiku.

Nad 1 000 Kč

Za nejpokročilejší fény na vlasy zaplatíte více než 1 000 Kč. Příkon zde není ve srovnání s předchozí cenovou třídou lepší, stejně tak ani výbava nástavců. Tyto přístroje však bývají tišší při zachování dobrého výkonu. Najdete u nich často dražší vnitřní materiály, jako je nejen keramika, ale i turmalín nebo titan. U profesionálních modelů se může vyskytovat detailnější nastavení teplot a teplotní či dotykový senzor. 

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hair_dryer

https://www.arecenze.cz/recenze-fenu-na-vlasy/

https://www.idnes.cz/onadnes/krasa/na-fenovani-vlasu-zalezi-postupujte-s-nami-krok-za-krokem.A100510_123833_ona_krasa_jup

Další srovnání

5/5 - (70 votes)
O autorovi