Nejlepší elektrické zubní kartáčky dle testů a recenzí 2021

Elektrické zubní kartáčky poslední dobou předhání v oblíbenosti klasické zubní kartáčky. Při výběru elektrického zubního kartáčku byste měli mít jasno v tom, jaký typ pro vás bude nejvhodnější. Důležitý je i výběr napájení. Neopomeňte kontrolu základních technických parametrů, mezi které patří počet kmitů a hmotnost. Důležitou roli hraje i výběr funkcí a nabídka příslušenství.

Jaký elektrický zubní kartáček vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Vítěz srovnání

Nejlepší poměr cena/výkon

Skvělá volba pro děti

Ekonomická varianta pro nenáročné

Hodnocení

93 %

89 %

86 %

77 %

Název

TrueLife SonicBrush UV

Sencor SOC 1101RD

Philips Sonicare For Kids HX6322/04

Oral-B Vitality Cross Action 100 White

Vzhled

Cena

1 500 Kč

1 000 Kč

1 200 Kč

600 Kč

Klady

UV čistička
Vysoký počet kmitů
Dobrá výdrž
Úložný prostor na náhradní hlavice
Kompatibilní s hlavicemi jiných značek

Nadprůměrný počet kmitů
Výborná výdrž
Bohatý výběr režimů
Levné náhradní hlavice
Cestovní pouzdro

Uspokojivý počet kmitů
Bluetooth
Samolepky k polepení
2 velikosti náhradních hlavic
Časovač

Nízká cena
Časovač
Levné náhradní hlavice

Zápory

Mírně vyšší cena
Mohutná dobíjecí stanice
Nevhodný na cesty
Chybí senzor tlaku

Pouze 2 hlavice v balení
Méně známá značka
Abscence ústní sprchy

Vyšší cena náhradních hlavic
Postrádá tlakový senzor
Nemá cestovní pouzdro

Nížší počet kmitů
Slabší výdrž
Pouze 1 čistící režim
1 náhradní hlavice
Abscence cestovního pouzdra

Typ kartáčku

Sonický

Sonický

Sonický

Oscilační

Počet kmitů (za 1 min)

40 000

41 000

31 000

7 600

Napájení

Akumulátor

Akumulátor

Akumulátor

Akumulátor

Výdrž akumulátoru (dny)

18

45

14

5

Časovač

Ano

Ano

Ano

Ano

Počet čisticích režimů

4

10

2

1

Počet náhradních hlav v balení

3

2

2

1


1

Recenze elektrického zubního kartáčku TrueLife SonicBrush UV

Vítěz srovnání
Hodnocení: 93 %
Obrázek zobrazuje produkt TrueLife SonicBrush UV
TrueLife SonicBrush UV

Elektrický sonický zubní kartáček TrueLife SonicBrush UV disponuje výborným výkonem v kombinaci s velmi slušnou výdrží baterie. Velká dobíjecí stanice má v sobě zabudovaný UV filtr, který se postará o dokonalou sterilizaci štětinek. Stanice sice není kvůli své velikosti vhodná na cesty, ale pokud kartáček před odjezdem plně nabijete, vydrží vám po celou dobu dovolené.

Velkou předností modelu značky TrueLife je vysoký počet kmitů, který činí 40 000. V této cenové kategorii se jedná o nadprůměr. O napájení se stará akumulátor, který je zabudovaný v nabíjecí stanici. Při plném nabití vám kartáček vydrží sloužit až 18 dní. Je vhodný i pro začátečníky, protože nepostrádá časovač. Najdete u něj 4 režimy čištění: Clean, White, Massage a Soft. Z této nabídky si vybere každý, ať už touží po bělejším chrupu či jemném šetrném čištění. V balení jsou ke kartáčky přidány 3 náhradní hlavice. Velkou výhodou je jeho kompatibilita s náhradními hlavicemi značky Philips a dalšími.

Klady
 • UV čistička
 • Vysoký počet kmitů
 • Dobrá výdrž
 • Úložný prostor na náhradní hlavice
 • Kompatibilní s hlavicemi jiných značek
Zápory
 • Mírně vyšší cena
 • Mohutná dobíjecí stanice
 • Nevhodný na cesty
 • Chybí senzor tlaku

Valná většina uživatelů si kartáček pochvaluje. Oceňují uživatelský komfort, výdrž baterie a perfektní výsledky, kterých kartáček při čištění dosahuje. Objevilo se ale také několik výtek k silnějším vibracím a hlavicím, které vypadávají z nabíjecí stanice.

Sonický kartáček TrueLife SonicBrush UV je perfektní volbou pro člověka s citlivějšími dásněmi, který hledá přístroj poskytující komplexní dentální péči. UV čistička, 4 režimy čištění a příslušenství dodávají kartáčku na hodnotě. Při nákupu náhradních hlavic se navíc nemusíte omezovat na značku TrueLife a můžete se poohlédnout i po jiných.

Orientační cena: 1 500 Kč


2
back to menu ↑

Recenze elektrického zubního kartáčku Sencor SOC 1101RD

Nejlepší poměr cena/výkon
Hodnocení: 89 %
Obrázek zobrazuje produkt Sencor SOC 1101RD
Sencor SOC 1101RD

Sonický kartáček od méně známé značky Sencor vyniká mezi ostatními kartáčky na trhu vysokým počtem kmitů a neuvěřitelnou výdrží. Co se týče nabídky režimů čištění, je naprosto jedinečný. V základní výbavě obdržíte s kartáčkem také praktické cestovní pouzdro a 2 náhradní hlavice.

Kartáček Sencor SOC 1101RD nabízí 41 000 kmitů za minutu, což je příslibem vysoce kvalitního a zároveň šetrného čištění. Má v sobě zabudovaný akumulátor, který vydrží při plném nabití pracovat až 45 dní. O stavu baterie vás navíc informuje LED kontrolka. Díky časovači Quadpacer vám kartáček vždy oznámí, že je čas přesunout se k dalšímu zubnímu kvadrantu. S 10 režimy čištění naprosto vyniká nad ostatními kartáčky na trhu, obzvláště v této cenové hladině. V balení kromě pouzdra na cesty naleznete 2 náhradní hlavice.

Klady
 • Nadprůměrný počet kmitů
 • Výborná výdrž
 • Bohatý výběr režimů
 • Levné náhradní hlavice
 • Cestovní pouzdro
Zápory
 • Pouze 2 hlavice v balení
 • Méně známá značka
 • Abscence ústní sprchy

Ohlasy na tento kartáček jsou víceméně kladné. Uživatelé chválí především jeho výdrž, výběr rychlostí a časovač. Za další výhodu považují slušnou pořizovací cenu.

Přestože Sencor nepatří mezi příliš uživatelsky známé značky, zubní lékaři a odborníci ji často doporučují. Tento kartáček lze vřele doporučit všem zákazníkům, kteří chtějí kvalitního pomocníka na cesty. Pokud by chtěli výrobci povýšit kartáček na dokonalou úroveň, mohl by být vybaven ještě ústní sprchou.

Orientační cena: 1 000 Kč


3
back to menu ↑

Recenze elektrického zubního kartáčku Philips Sonicare For Kids HX6322/04

Skvělá volba pro děti
Hodnocení: 86%
Obrázek zobrazuje produkt Philips Sonicare For Kids HX632204
Philips Sonicare For Kids HX632204

Sonický kartáček pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 představuje revoluční přístroj, který vám pomůže s upevněním správných hygienických návyků vaší ratolesti. Každé dítě totiž potěší zábavná aplikace, ve které bude plnit nejrůznější úkoly. Nepříjemné se tak snadno stane hrou a dítě si bude zuby čistit s nadšením. Dostatečný počet kmitů, dobrá výdrž a časovač představují další přínosy tohoto modelu.

Dětský model značky Philips dosahuje až 31 000 kmitů za minutu, co je pro čištění mléčných zoubků dostatečné. O přívod energie se stará nabíjecí akumulátor. Po plném nabití zvládne pracovat až 14 dní. Kromě vzdělávací aplikace dětem při čištění výrazně pomáhá časovač. Kartáček nabízí 2 různé režimy čištění. V základní výbavě naleznete 2 náhradní hlavice – jednu menší a jednu větší. Kartáček tak mohou v klidu používat dvě děti najednou.

Klady
 • Uspokojivý počet kmitů
 • Bluetooth
 • Samolepky k polepení
 • 2 velikosti náhradních hlavic
 • Časovač
Zápory
 • Vyšší cena náhradních hlavic
 • Postrádá tlakový senzor
 • Nemá cestovní pouzdro

Uživatelé, kteří tento kartáček zakoupili pro své děti, jsou velmi spokojeni. Oceňují především mobilní aplikaci, která dítě v procesu čištění silně motivuje a učí ho správnou techniku. Zábavná forma čištění zubů velkou část dětí nadchla, takže se na něj vyloženě těší.

Výrobek značky Philips lze označit za výborný počin. Děti jsou při čištění neustále motivovány a osvojují si díky tomu správné hygienické návyky hravým a nápaditým způsobem. Kromě vyšší ceny náhradních hlavic není tomuto modelu co vytknout.

Orientační cena: 1 200 Kč


4
back to menu ↑

Recenze elektrického zubního kartáčku Oral-B Vitality Cross Action 100 White

Ekonomická varianta pro nenáročné
Hodnocení: 77 %
Obrázek zobrazuje produkt Oral-B Vitality Cross Action 100 White
Oral-B Vitality Cross Action 100 White

Oscilační zubní kartáček Oral-B Vitality Cross Action 100 White zaujme především svou nízkou pořizovací cenou. Jeho výkon není úplně nejlepší a to samé se dá říci o výdrži baterie. Potěší ale časovačem a dostupností náhradních hlavic, které pořídíte za velmi nízkou cenu. Navíc je kompatibilní s hlavicemi jiných řad.

Oral-B Vitality Cross Action 100 White je schopen dosáhnout výkonu 7 600 kmitů za minutu, což je lehce pod hranicí doporučovaného průměru. V porovnání s klasickým zubním kartáčkem si s ním ale zuby vyčistíte nesrovnatelně lépe. Plně nabitý akumulátor vydrží maximálně 5 dní, což není příliš mnoho. Výhodu představuje praktický časovač. Co se týče nabídky režimů, je omezena pouze na 1. V balení s kartáčkem obržíte 1 náhradní hlavici.”

Klady
 • Nízká cena
 • Časovač
 • Levné náhradní hlavice
Zápory
 • Nížší počet kmitů
 • Slabší výdrž
 • Pouze 1 čistící režim
 • 1 náhradní hlavice
 • Abscence cestovního pouzdra

V uživatelských recenzích lze najít mnoho spokojených reakcí. Zákazníci oceňují jeho spolehlivost, voděodolnost a hezký design ve spojení s nízkou cenou.

Oscilační kartáček značky Oral-B je vhodný pro méně náročné uživatele, kterým se nechce investovat do drahého modelu. Je potřeba ocenit časovač. Kdyby disponoval lepší výdrží a cestovním pouzdrem, byl by ideálním adeptem na cesty.

Orientační cena: 600 Kč


back to menu ↑

Jak vybrat nejlepší elektrický zubní kartáček

Zdravý a krásný chrup je pro člověka nesmírně důležitý. Jen málokdo z nás ale provádí dentální hygienu skutečně správně. S obyčejným zubním kartáčkem riskujete, že neodstraníte zubní plak a zbytky potravy ze všech koutů v ústní dutině. Elektrický zubní kartáček je skvělý pomocník v péči o zuby, neboť vám čištění zubů značně ulehčí i zefektivní.

Výběr zubního kartáčku musíte v první řadě podřídit tomu, jak moc jsou vaše zuby a dásně citlivé. Z vlastností kartáčku je rozhodující počet kmitů za minutu. Elektrický model dokáže vykonat až 40 000 pohybů za minutu (s klasickým jich uděláte maximálně 600). Díky tomu je pravidelné čištění zubů elektrickým kartáčkem v boji se zubním plakem vysoce účinné.

Čím je kartáček kvalitnější, tím větší výběr funkcí u něj najdete. Existují dokonce speciální technologie na bělení zubů nebo 3D čištění, které pomáhá zejména kuřákům a milovníkům černé kávy. Méně zkušení uživatelé elektrických zubních kartáčků zase ocení časovač nebo senzor tlaku, díky kterým si osvojí správnou techniku čištění chrupu.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček:

 • Vhodný typ – na trhu naleznete několik různých typů elektrických zubních kartáčků. Výběr uzpůsobte především citlivosti vašeho chrupu a frekvenci, s jakou budete přístroj používat.
 • Napájení – dostatečné množství energie dodává kartáčku akumulátor nebo baterie.
 • Počet kmitů – čím více, tím lépe. Kartáček je pak podstatně výkonnější a dokáže šetrně vyčistit i těžko přístupná místa (například mezizubní prostory).
 • Zajímavé funkce – praktické funkce, jako jsou časovač a senzor tlaku by neměl žádný moderní elektrický kartáček postrádat. Propojení s mobilním telefonem a podobné vymoženosti ale většina uživatelů nejspíše oželí.
 • Výbava do budoucna – při koupi elektrického kartáčku se vám vyplatí sáhnout po modelu, který má v základní výbavě dostatečné množství náhradních hlavic. V budoucnu je budete muset neustále dokupovat a myslet na to, zda jsou s kartáčkem kompatibilní.

Typy elektrických zubních kartáčků

Elektrické zubní kartáčky lze rozdělit do dvou hlavních skupin:

 • Oscilační kartáčky
 • Sonické kartáčky
Obrázek zobrazuje schéma typů elektrických zubních kartáčků
Typy elektrických zubních kartáčků – zdroj: www.arecenze.cz

Výše zmíněné skupiny se liší hlavně v tom, jakým způsobem (pohybem) zuby čistí. Na první pohled mezi nimi poznáte rozdíl, neboť mají jinak velké hlavice. Rovněž disponují odlišným počtem kmitů.

Druh elektrického zubního kartáčkuVýhodyNevýhody
Oscilační+ Nižší cena
+ Každý zub vyčistí individuálně
+ Odstraní zubní plak
+ Modely pro děti
– Méně šetrné
– U citlivých dásní hrozí podráždění
Sonický+ Šetrnější čištění
+ Masíruje dásně
+ Vyčistí i mezizubní prostory
– Vyšší cena
– Drahé náhradní hlavice

Oscilační zubní kartáčky

Někdy se jim říká také rotační nebo oscilačně-rotační. Oscilační kartáček funguje na principu oscilace. Kulatá hlavice kartáčku se během čištění otáčí a zároveň pulzuje. Je poměrně malá a snadno s ní vyčistíte každý zub individuálně. Díky tomu dochází narušení vrstvy zubního plaku a jeho setření. Při jeho pravidelném používání se lze dokonce zbavit nahnědlého zbarvení zubů, které vzniká po dlouhodobém kouření a pití kávy.

Tento typ elektrického zubního kartáčku je velmi výkonný. Není ale zrovna šetrný k odhaleným zubním krčkům. Proto by se mu měli vyhnout lidé s citlivým chrupem a dásněmi. Musíte s ním pracovat citlivě, vyhýbat se dásním a snažit se přejíždět pouze po plošce zubů. Výhodou je pestrý výběr náhradních hlavic. Vyšší modely nabízí rozličné funkce, například bělení nebo 3D čištění.

Mezi oscilačními kartáčky najdete i takové modely, které jsou určeny přímo pro děti. Oscilace je pro mléčný dětský chrup vhodnější. Elektrické kartáčky bývají barevné a mívají na sobě veselé obrázky. Pokud vaší ratolesti vyberete takový kartáček, který se jí bude líbit, bude společné čištění zoubků podstatně příjemnější a jednodušší pro obě strany.

Sonické zubní kartáčky

Sonické kartáčky se hodí pro všechny typy uživatelů – pro ty, co mají zdravé zuby i pro pacienty s chronickými problémy a citlivým chrupem. Jinak se jim také říká vibrační kartáčky. Sonický kartáček po zapnutí vibruje vysokou rychlostí, čímž dojde k rozkmitání jednotlivých štětinek na hlavici. Vibrující štětiny pak šetrně stírají zbytky jídla ze zubů.

Při čištění kartáček zároveň vypouští proud vody, která se díky rychlému kmitání dostane i do mezizubních prostor. Spojení vibrací a vypouštění vody představuje vysoce efektivní způsob čištění, při kterém není vyvíjen na zuby zbytečný tlak.

Pro někoho ale může být proudění vody poněkud nepříjemné, protože mnohdy lechtá. Mezi hlavní nevýhody sonických kartáčků patří vysoká pořizovací cena a drahé náhradní hlavice, jejichž výběr je dosti omezený.

Napájení

Protože manipulace s elektrickým zubním kartáčkem vyžaduje časté otáčení, není napájen prostřednictvím síťového kabelu, nýbrž pomocí akumulátoru. Díky tomu si můžete vyčistit zuby i bez přítomnosti elektrické zásuvky.

Většinou se jedná o dva typy akumulátorů:

 • Zabudované (integrované) akumulátory – k této variantě se přiklání valná většina výrobců. Akumulátor je zabudován v těle kartáčku, případně v nabíjecí stanici. Pokud se nějakým způsobem poškodí, budete se muset obrátit na odborný servis. Obvykle se ale jejich užívání obejde bez potíží. Životnost se pohybuje kolem pěti let. Modely s integrovaným napájením bývají většinou voděodolné.
 • Výměnné akumulátory – jedná se o tužkové baterie typu AA nebo AAA. V případě vybití stačí baterie vyměnit za nové. Případně lze používat i dobíjecí baterie.

Technické parametry

Pokud máte již jasno, jaký typ elektrického zubního kartáčku zvolíte, zaměřte na jeho technické atributy. Mezi nejdůležitější patří:

 • Počet kmitů
 • Hmotnost

Počet kmitů

Pokud trpíte zvýšenou tvorbou zubního plaku nebo si potrpíte na opravdu dokonale vyčištěné zuby, měli byste sáhnout po kartáčku s co nejvyšším počtem kmitů za minutu. Vyšší počet kmitů znamená rychlejší a efektivnější proces čištění. Elektrický zubní kartáček dokáže vykonat nesrovnatelně vyšší počet pohybů, než kolik dokážete provést při manuálním čištění s klasickým kartáčkem.

Model kartáčku (podle ceny)Průměrný počet kmitů za minutu
Nejlevnější10 000
Střední třída20 000 až 35 000
Luxusní40 000 i více

Vyplatí se sáhnout po modelu, který má počet kmitů za minutu vyšší než 10 000. Samozřejmě to ale neznamená, že výkonný kartáček s 40 000 kmity za vás udělá veškerou práci. Abyste dosáhli kýženého efektu, musíte provádět zubní hygienu velmi pečlivě a věnovat každému zubu dostatečnou péči.

Hmotnost

Při výběru kartáčku si dejte pozor na jeho hmotnost. Je velice důležité, aby přístroj nebyl příliš těžký a dobře se vám s ním manipulovalo. Zejména, pokud plánujete kartáček používat každý den. Hmotnost většiny modelů se pohybuje mezi 80 až 200 g. Někdy se ale může vyšplhat i k 0,5 kg.

Funkce

Oproti klasickému zubnímu kartáčku se u elektronických modelů setkáte s inovativními technologiemi a funkcemi. Některé z nich mohou být velmi užitečné (například senzor tlaku), jiné jsou spíše reklamním lákadlem, které nemá na kvalitu dentální hygieny rozhodující vliv.

Časovač

Disponuje jím téměř každý elektrický kartáček na trhu. Kartáček vás prostřednictvím zvukového signálu upozorní, jak dlouho si máte zuby čistit. Tento interval obvykle trvá 2 minuty. Existují i takové modely, které rozdělí dvouminutový interval na čtvrtiny a každých 30 sekund vás upozorní na to, že se máte s čištěním přesunout k další části chrupu. U nich se tato funkce nazývá Quadpacer.

Senzor tlaku

Tlakový senzor je velmi užitečný hlavně pro začátečníky, kteří nemají s elektrickými kartáčky zkušenosti. Přílišný tlak zubům rozhodně neprospívá. Naopak byste si mohli i uškodit. Při dlouhodobém čištění pod vysokým tlakem hrozí poškození skloviny, ústup dásní i zvýšení citlivosti zubů na teplo a chlad.

Senzor tlaku vás upozorní rozsvícením červené diody a vibracemi (případně akustickým signálem), že pracujete s kartáčkem špatně. Stačí snížit tlak a můžete dále pokračovat v čištění. Tento šikovný pomocník vám pomůže rychleji si osvojit správnou techniku čištění zubů.

Whitening (bělení)

Funkce whitening se osvědčuje jako dobrá metoda, jak získat krásný americký úsměv. Poradí si se zažloutlou sklovinou i skvrnami. Při výběru kartáčku s touto funkcí se zaměřte na jeho bezpečnost a ujistěte se, že nekupujete nekvalitní výrobek. V takovém případě by mohl napáchat víc škody než užitku.

3D čištění

Jedná se o alternativní způsob, jakým se hlavice kartáčku pohybuje po zubu. Díky této technologii lze efektivněji bojovat se zubním plakem. Při pravidelném používání zjistíte, že je váš chrup o něco bělejší.

Massage

Péče o dásně je velice často opomíjeným prvkem dentální hygieny. Jemnou masáží dochází k jejich prokrvení a uvolnění. Tato funkce vám sice nevyléčí pokročilou paradentózu, ale přispívá ke zlepšení celkové kondice vašich dásní i zubů. Někomu také přináší pocit psychické úlevy a přispívá k relaxaci.

Bluetooth

U těch nejluxusnějších kartáčků často nechybí ani funkce Bluetooth, díky které můžete přístroj spárovat se svým chytrým telefonem. V telefonu pak můžete prostřednictvím aplikace sledovat různé statistické údaje z čištění a udělat si komplexní obraz o úrovni dentální hygieny.

Příslušenství

Součástí balení každého kartáčku by mělo být následující základní příslušenství:

 • Náhradní hlavice – díky dostatečné zásobě náhradních hlavic se nebudete muset hned po zakoupení kartáčků znovu vydávat na nákup. Až vám náhradní hlavice dojdou a budete si potřebovat koupit nové, dejte pozor, aby byly kompatibilní s vaším kartáčkem.
 • Cestovní nabíječka – cestovní nabíječka je nezbytným doplňkem, pokud se chystáte s elektrickým kartáčkem vyrážet na cesty.

Dále se vám může hodit:

 • Cestovní pouzdro – praktické na cesty i na uskladnění, pokud kartáček delší dobu nepoužíváte. V pouzdru většinou bývá volný prostor na náhradní hlavice i na malou zubní pastu.
 • UV čistička – zajišťuje dezinfekci jednotlivých štětin kartáčku a spolehlivě likviduje všechny choroboplodné zárodky. UV světlo bývá zabudováno přímo v nabíjecí stanici.

Doplňky

Pokud chcete dosáhnout opravdu dokonalé dentální péče, která zajistí vašim zubům pevné zdraví, budete si muset kromě kartáčku přizvat ještě několik pomocníků. Je pravda, že samotné nahrazení klasického kartáčku elektrickým je velký krok ke zvýšení kvality čištění. Ani elektrický kartáček ale nedosáhne úplně do všech zákoutí ve vašich ústech. Většinou se jedná o mezizubní prostory, ve kterých ulpívají kousky jídla.

Ve vaší výbavě by proto neměly chybět tyto doplňky:

 • Dentální nit
 • Mezizubní kartáčky

Dentální nit již není v současné době příliš oblíbená. Většina zubařů a dentálních hygienistek vám pravděpodobně doporučí mezizubní kartáčky. Odborník by vám měl poradit, jakou konkrétní velikost mezizubního kartáčku zvolit. V rámci prevence také nezapomínejte zubaře pravidelně navštěvovat. Ideálně jednou za půl roku, pokud nemáte s chrupem žádné vážné problémy.

Cena

Elektrický zubní kartáček bezesporu představuje daleko náročnější investici, než klasický zubní kartáček. Na druhou stranu může výrazně zlepšit stav vašeho chrupu. Ve finále můžete i ušetřit díky tomu, že možná budete díky zdravým zubům navštěvovat zubaře pouze v rámci preventivních prohlídek.

Ceny solidních zubních kartáčků začínají na 1 000 korunách. Zohledněte i to, že se vyplatí investovat do známé značky. Mezi špičku patří Braun, Oral-B nebo Philips.

Do 1 000 Kč

Nejlevnější cenová kategorie je bohatá zejména na dětské elektrické zubní kartáčky. Co se týče sortimentu pro dospělé, najdete zde pouze základní modely, jejichž cena začíná někde na 300 korunách. Od tak levného kartáčku ale neočekávejte zázraky. Většinou se jedná o oscilační nebo rotačně-oscilační typ postrádající jakékoliv funkce navíc.

Od 1 000 do 2 000 Kč

Vyšší cenová třída již nabízí i sonické typy kartáčků. Můžete u nich také počítat s vyšším počtem kmitů. U produktu s pořizovací cenou kolem 2 000 korun můžete očekávat počet kmitů vyšší než 20 000. Většina těchto kartáčků disponuje slušnou základní výbavou a nejdůležitějšími funkcemi, mezi které patří časovač a senzor tlaku.

Od 2 000 do 4 000 Kč

Vyšší střední cenová hladina uspokojí i náročnější zákazníky. Na výběr máte z celé řady rotačních i sonických přístrojů, u kterých si můžete být jisti vysokou kvalitou zpracování. Počet kmitů u obou typů překonává hranici 30 000. Samozřejmostí je pestrá paleta funkcí – kromě časovače a tlakového senzoru vám nabídnou i 3D technologie a bělení zubů.

Nad 4 000 Kč

Luxusní elektrické zubní kartáčky se neobejdou bez nejrozličnějších funkcí. Samozřejmostí bývá masážní mód, ústní sprcha či párování pomocí Bluetooth. Kromě vychytávek ale nabízí vysoký počet kmitů (nad 40 000) a perfektně se s nimi pracuje. Samozřejmostí je i propracovaný design a uživatelský komfort. Co se týče značek, mezi luxusními kartáčky dominují modely značky Philips.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zubn%C3%AD_plak

https://www.arecenze.cz/elektricke-zubni-kartacky/

https://www.healthline.com/health/dental-and-oral-health/electric-toothbrush-vs-manual

Další srovnání

Recenzetesty.cz
Logo