Recenzetesty.cz

Zpracováváme žebříčky nejlepších produktů dle testů a recenzí

DomácnostElektronika a služby

Nejlepší čističky vzduchu dle testů a recenzí 2024

Nejlepší čističky vzduchu dle testů a recenzí 2024

Čistička vzduchu představuje sofistikované zařízení, které vám umožní doma dýchat čistý vzduch, i když žijete v sebeprašnějším prostředí. Podle velikosti místnosti zvolte potřebný vzduchový výkon. Ujasněte si, jaký typ částic je potřeba filtrovat, a podle toho vyberte vhodný způsob filtrace. Šikovné doplňkové funkce mohou ještě zvyšovat účinnost čištění a výrazně zlepšovat kvalitu vzduchu.

Jakou čističku vzduchu vybrat dle testů a recenzí

Ocenění

Výborná volba pro alergiky

Nejlepší poměr cena/výkon

Dostupná a zároveň funkční

Čistička do velkých místností

Hodnocení

97 %

92 %

79 %

88 %

Název

Winix ZERO PRO

Concept CA1000 Perfect Air

DOMO DO264AP

Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Vzhled

Cena

8 500 Kč

3 400 Kč

2 800 Kč

4 500 Kč

Klady

Ionizátor
Senzor kvality ovzduší
Velmi tichá
Výborný vzduchový výkon
Efektivní kombinace filtrů

UV lampa
Ionizátor
Slušný vzduchový výkon
Dobrá strategie filtračního systému
Poměrně tichá

Ionizátor
Praktické rozměry
Nízká hmotnost
Indikátor výměny filtru
Noční režim

Vysoký vzduchový výkon
Automatický chod
Ovládání pomocí telefonu
Noční režim
Časovač

Zápory

Vyšší cena
Poměrně těžká
Absence dálkového ovládání

Postrádá senzory kvality ovzduší
Nemá automatický ani noční režim

Nenabízí automatický režim
Slabší výkon
Nemá časovač
Absence dálkového ovládání

Postrádá ionizátor
Průměrná hlučnost
Vysoká hmotnost

Způsob filtrace (filtry)

HEPA, uhlíkový a antibakteriální

HEPA, uhlíkový a prachový

HEPA a uhlíkový

HEPA a uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

470

283

130

500

Protiprašná účinnost (%)

99,97

99,97

99,97

99,99

Minimální hlučnost (dB)

26,4

30

37

31

Regulace výkonu

Ano

Ano

Ano

Ano

Počet stupňů výkonu

5

3

3

_

Senzor výměny filtru

Ano

Ano

Ano

Ano

Hmotnost (kg)

8,5

4,2

2,4

9

[wpsm_toplist]


Obrázek zobrazuje produkt Winix ZERO PRO
Recenze Winix ZERO PRO

Čistička vzduchu Winix ZERO PRO se může pochlubit velmi vysokým vzduchovým výkonem a účinnou kombinací filtrů. Její očistný efekt ještě umocňuje zabudovaný ionizátor. Poradí si se zachycením všech druhů částic i s odstraněním zápachu. Je velmi tichá, takže vás nebude rušit při spánku. Navíc disponuje automatickým chodem a výběrem z 5 stupňů výkonu.

Model značky Winix využívá při čistění vzduchu kombinaci 3 druhů filtru: HEPA, uhlíkový a antibakteriální. Vzhledem k tomu, že má i velmi vysoký vzduchový výkon (470 m3), zvládne efektivně očistit i velký prostor. Deklarovaná protiprašná účinnost činí 99,97 %, což je velmi slibná hodnota pro astmatiky. Při spánku si můžete navíc zvolit tichý režim. Pětistupňový výkon si přístroj dokáže sám regulovat a pružně reagovat na změny ovzduší díky senzorům. Hmotností 8,5 kg vás asi ale příliš nepotěší.

Většina zákazníku tuto čističku pořizovala právě pro alergiky. Jejich očekávání mnohdy předčila. Shodují se na výrazně zlepšené kvalitě vzduchu. Čistička je díky své tichosti neruší ani v noci. Dále chválí výkonnost, rychlost a spolehlivost.

Čističku Winix ZERO PRO lze s klidným svědomím doporučit všem alergikům a lidem s vážnými dýchacími potížemi, protože u velké části uživatelů došlo ke zlepšení zdravotního stavu. Výrobek s tak výbornými výsledky je za tuto cenu velkou výhrou. Jediné nedostatky spatřujeme ve vyšší hmotnosti a v tom, že postrádá dálkové ovládání.

Orientační cena: 8 500 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Concept CA1000 Perfect Air
Recenze Concept CA1000 Perfect Air

Přestože se čistička Concept CA1000 Perfect Air řadí do střední cenové kategorie, disponuje řadou vychytávek. O filtraci se starají 3 různé filtry, ionizátor a dokonce UV lampa. Přestože nenabízí funkci nočního režimu, je poměrně tichá. Výhodou jsou její kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Někomu by mohla vadit absence automatického režimu a senzorů kvality vzduchu, protože je potřeba vše nastavit ručně.

Tato čistička se kromě systému 3 filtrů (HEPA, uhlíkový a prachový) spoléhá ještě na ionizátor a UV lampu, což je nutno pochválit. Tyto funkce nebývají v této cenové skupině obvyklé. Vzduchový výkon 283 m3 se hodí do středně velkých místností. Přestože nelze čističku přepnout do nočního režimu, je poměrně tichá. Minimální hlučnost činí 30 dB. Postrádá také automatický režim, proto musíte mezi 3 stupni výkonu přepínat ručně. Díky kompaktním rozměrům a hmotnosti 4,2 kg se dá s přístrojem poměrně příjemně manipulovat.

Na tuto čističku se objevují většinou velmi pozitivní ohlasy. Svou práci odvádí dobře a je spolehlivá. Někteří uživatelé si stěžují na hlučnější chod, než očekávali.

Model značky Concept najde své uplatnění ve středně velkých a menších bytech. V tomto prostředí si bez problémů poradí s prachem i mikroogranismy. Z hlediska poměru cena versus výkon je tento výrobek nadprůměrný. Se senzory a automatickým režimem by fungoval ještě lépe.

Orientační cena: 3 400 Kč


Obrázek zobrazuje produkt DOMO DO264AP
Recenze DOMO DO264AP

DOMO DO264AP patří mezi velmi praktické a skladné čističky vzduchu. Potěší vás svou nízkou hmotností, ionizátorem a signalizací výměny filtru. Slabší vzduchový výkon ji předurčuje k využití v menších místnostech. O filtraci se stará uhlíkový filtr spolu s HEPA filtrem. Čističku lze na noc přepnout do tichého režimu.

DOMO DO264AP patří mezi velmi praktické a skladné čističky vzduchu. Potěší vás svou nízkou hmotností, ionizátorem a signalizací výměny filtru. Slabší vzduchový výkon ji předurčuje k využití v menších místnostech. O filtraci se stará uhlíkový filtr spolu s HEPA filtrem. Čističku lze na noc přepnout do tichého režimu.

Uživatelé si i přes vyšší minimální hlučnost pochvalují u této čističky téměř neslyšný chod. Velmi dobře se osvědčila při pohlcování pachů a kouře z cigaret. Další plusové body získala za jednoduché ovládání a nízkou cenu náhradních filtrů.

Model DO264AP patří mezi jednoduché a cenově dostupné modely, které plně pokryjí potřeby méně náročných zákazníků. Ačkoliv nedisponuje mnoha moderními funkcemi, je vybavena ionizátorem.

Orientační cena: 2 800 Kč


Obrázek zobrazuje produkt Xiaomi Mi Air Purifier Pro
Recenze Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Xaomi přišel na trh s modelem Mi Air Purifier Pro, který si díky ohromně vysokému vzduchovému výkonu a kvalitním filtrům poradí se všemi druhy nečistot a prachu. Takto výkonná čistička odvede dobrou práci ve velkém bytě. Chlubí se automatickým chodem a její výkon můžete dle libosti regulovat. Ovládat ji můžete dokonce pomocí aplikace v telefonu.

Tato čistička vzduchu deklaruje dokonce 99,99% protiprašnou účinnost. O čištění se stará propracovaný systém skládající se z HEPA filtru a uhlíkového filtru. Vzduchový výkon 500 m3 je dostatečný pro velké místnosti a byty. Chod čističky lze regulovat ručně, pomocí chytrého telefonu nebo ji stačí zapnout na automatický chod. Díky citlivým senzorům sama pozná, jaký výkon má zvolit. Lze jí vytknout absenci ionizátoru a poměrně vysokou hlučnost při maximálním výkonu. S hmotností 9 kg se příliš nehodí k častému přenášení.

Zákazníci si u této čističky nejvíce chválí vysoký výkon a tichý chod. Přístroj pracuje velmi dobře i v prašných podmínkách a snadno se ovládá. Cena náhradních filtrů je velmi nízká.

Čistička vzduchu od značky Xiaomi je skvělou volbou pro osoby žijící ve velkých bytech v prašném prostředí. Díky propracovanému systému filtrů a vysokému vzduchovému výkonu uleví alergikům. Milovníci moderních technologií zase ocení možnost ovládání pomocí mobilní aplikace a sledování stavu ovzduší.

Orientační cena: 4 500 Kč


Jak vybrat čističku vzduchu

Pokud jste citliví na různé pyly a prachové částice poletující ve vzduchu, měli byste přemýšlet nad nákupem čističky vzduchu. Vyplatí se vám i v případě, že máte doma malé miminko nebo alergika. Vzhledem k tomu, že čistička vzduchu výrazně přispívá ke zlepšení kvality domácí ovzduší, měli byste jejímu výběru věnovat náležitou péči a nebát se investovat větší finanční částku.

Zaměřte se především na to, jaké látky potřebujete ze vzduchu odstranit. Některé způsoby filtrace jsou vhodné pro odstranění mikroorganismů, jiné pomohou s cigaretovým kouřem. Nepodceňte vzduchový výkon, který musí odpovídat velikosti místnosti, ve které bude čistička umístěna. Pokud budete v místnosti s čističkou i spát nebo odpočívat, je vhodné zkontrolovat míru hluku.

Mnohé modely na trhu se mohou pochlubit funkcemi, které jejich provoz usnadní i zefektivní. Ujasněte si, zda jsou pro vás potřebné, neboť se významně podílí na výsledné pořizovací ceně.

Jakou čističku vzduchu vybrat stručně:

  • Uživatel – při výběru byste měli mít jasno v tom, pro koho primárně čističku vybíráte. Astmatici a alergici budou mít výrazně vyšší požadavky než ostatní.
  • Vzduchový výkon – podle velikosti čištěné místnosti se bude odvíjet odpovídající vzduchový výkon. Pokud vyberete přístroj s nízkým výkonem do velké místnosti, nezvládne vzduch řádně čistit.
  • Účinný filtr – jednotlivé typy filtrů si poradí s různými druhy nečistot. Většina čističek sází na jejich kombinace.
  • Šikovné funkce – ionizátor, UV zářič a senzor kvality ovzduší patří mezi velmi užitečné doplňky. Stanovte si, jaké máte na čističku požadavky a které funkce jsou pro vás nezbytné.

Vzduchový výkon

Pod pojmem vzduchový výkon si můžete představit objem vzduchu (v m3), který čistička přefiltruje za jednu hodinu. Čím je hodnota tohoto parametru vyšší, tím větší místnost zvládne přístroj čistit. V menší místnosti to znamená, že bude pracovat daleko rychleji. Pokud nainstalujete do velkého pokoje čističku se slabým vzduchovým výkonem, filtrace bude málo účinná.

Abyste zjistili ideální vzduchový výkon, změřte šířku, hloubku a výšku místnosti. Tyto hodnoty mezi sebou vynásobte a získáte objem místnosti v m3. Z toho pak můžete snadno vypočítat potřebný výkon.

Výpočet pro alergika

Objem místnosti (m3) x 4 = požadovaný vzduchový výkon (m3/h)

Pro ostatní uživatele

Objem místnosti (m3) x 2,5 = požadovaný vzduchový výkon (m3/h)

Většina čističek vzduchu nabízí i možnost regulace výkonu. Díky tomu můžete snížit výkon třeba na noc a s tím klesne míra hluku. Vždy je lepší sáhnout po čističce s vyšším výkonem, protože žádný přístroj nepracuje zcela na 100 %.

Způsob filtrace a účinnost

Kvalitní čističky využívají při čištění vzduchu hned několik různých technologií. Filtr je pro správné fungování čističky vzduchu zcela zásadní atribut. Modely disponující vícestupňovou filtrací jsou při své práci daleko efektivnější. Dokáží ze vzduchu odstranit velké nečistoty i velmi malé částice. Poradí si s alergeny, zápachem i cigaretovým kouřem.

Mei nejvíce využívané filtry patří následující:

  • HEPA filtr,
  • Uhlíkový filtr,
  • Prachový filtr,
  • Vodní filtr,
  • Antibakteriální filtr,
  • Elektrostatický filtr.

HEPA filtr

Jedná se o nejběžněji používaný druh filtrů, který funguje na mechanickém principu zachytávání částic. Jeho účinnost je téměř stoprocentní (99,97 %) a spolehlivě zachytí pevné částice i drobné viry a alergeny. Z těchto důvodů je častou volbou právě pro alergiky a astmatiky. Čističky vybavené HEPA filtry se bohužel projevují větší hlučností a navíc je potřeba filtr pravidelně měnit.

Uhlíkový filtr

Tento druh filtru slouží primárně k pohlcování nepříjemných pachů. Poradí si ale i s jedovatými a dusivými látkami a zapáchajícími plyny (amoniak, ocet, oxidy síry). Hodí se do zakouřených místností. Nezachytává ale prach ani pyl, proto je ideální kombinovat ho s HEPA filtry.

Vodní filtr

Velká výhoda vodního filtru spočívá v tom, že zároveň vzduch zvlhčuje. To se hodí zejména v zimním období, kdy bývá vzdušná vlhkost v interiéru velmi nízká. Vlhčí vzduch ocení astmatici a osoby, které trpí dráždivým kašlem. Co se týče čištění, zachytává prach a mikroby. V případě prachu se jeho účinnost pohybuje mezi 50 až 70 %. Některé modely obsahují navíc i ionizátor.

Mějte na paměti, že u vodního filtru musíte investovat více energie do jeho údržby. Jinak by se mohl snadno zanést vodním kamenem.

Prachový filtr

Je určen k zachytávání větších prachových částic, které díky tomu neucpou jemnější HEPA filtr. Uplatní se ve velmi prašném prostředí.

Kromě klasických filtrů existují i jiné sofistikované metody, které čističky využívají k čištění vzduchu. Jedná se například o:

  • UV lampu,
  • Ionizátor,
  • Fotokatalytický filtr.

UV lampy bývají zabudovány uvnitř čističky. Ultrafialové záření se stará o sterilizaci vzduchu a ničí choroboplodné zárodky a nečistoty organického původu. Ionizátor značně zefektivňuje práci čističky tím, že stimuluje shlukování prachových částic a jejich sedimentaci. Kromě toho produkuje záporné ionty, které u člověka snižují hladinu stresu.

Fotokatalytický filtr využívá k čištění vzduchu chemické reakce, které probíhají za expozice UV záření. Díky tomu dovede při pokojové teplotě rozložit formaldehyd, benzen, amoniak a další těkavé látky. Tyto škodlivé látky se běžně uvolňují z nábytku, koberců i ložního prádla.

Způsob filtraceFiltrované (případně zlikvidované) látky
HEPA filtrPevné částice, viry, bakterie, plísně, alergeny
Uhlíkový filtrPachy, plyny a výpary
Prachový filtrVětší prachové částice
Vodní filtrPrach, mikrobi
Antibakteriální filtrBakterie, viry, plísně
UV lampaBakterie, viry, plísně, kvasinky
IonizátorPrach, alergeny
Elektrostatický filtrBakterie, pyl, plísně
Fotokatalytický filtrViry, bakterie, plísňové spóry, kvasinky, těkavé látky, smog 
Studený katalytický filtrNebezpečné plyny, těkavé látky

Účinnost

S výběrem filtračního systému jde ruku v ruce účinnost. Dobrá čistička by měla mít účinnost minimálně 90 %. Díky HEPA filtrům ale dosahují mnohé modely téměř 100% účinnosti. V případě méně kvalitního filtru může účinnost čističky zvyšovat generátor záporných iontů (ionizátor) nebo UV záření.

Hlučnost

Tento zdánlivě nepříliš důležitý parametr byste v žádném případě neměli podcenit. Zvláště pokud se chystáte v místnosti s čističkou spát. Hlasitý spotřebič ale může člověka rušit i při práci nebo při odpočinku. Za vznikající hluk je zodpovědný ventilátor. Čím je rychlost otáček vyšší, tím vydává čistička větší hluk. Při maximálním výkonu může dosáhnout hranice 55 dB, což lze přirovnat k hluku z ulice.

Velmi příjemná je funkce tichého režimu, kterou oceníte hlavně v noci. Během tichého chodu by čistička neměla přesáhnout 30 dB.

Obrázek zobrazuje schéma úrovní hlasitosti
Úrovně hlasitosti – zdroj: www.arecenze.cz

Spotřeba energie

Spotřeba elektrické energie není v případě čističek naštěstí nijak vysoká. Tento parametr je udáván ve wattech. U většiny modelů se pohybuje mezi 3 až 100 W. Na spodní hranici najdete čističky, které nemají motor ani nevyužívají topné těleso. Jejich provoz sice nestojí téměř nic, ale nejsou na tom dobře ani s účinností.

U většiny čističek vzduchu je jejich spotřeba ovlivňována příkonem, který se standardně pohybuje mezi 30 až 60 W.

Funkce a doplňky

Obsluha běžné čističky vzduchu je velmi jednoduchá. U levnějších modelů se s technickými vychytávkami příliš často nesetkáte. Na trhu existuje ale celá řada lepších čističek, které se mohou pochlubit mnoha užitečnými funkcemi. Kromě zvýšení uživatelského komfortu má velká část z těchto funkcí vliv i na účinnost čističky:

  • Senzor kvality ovzduší – čistička je schopna detekovat míru škodlivin ve vzduchu. O výsledku vás pak informuje prostřednictvím displeje nebo jiným způsobem. Některé modely jsou natolik sofistikované, že dovedou kvalitě ovzduší přizpůsobit svůj výkon zcela samostatně.
  • Regulace výkonu – většina moderních čističek je vybavena vícestupňovou regulací výkonu. To znamená, že je její výkon odstupňován na několik úrovní. Mírný chod se hodí v noci, maximální výkon nalezne své uplatnění přes den.
  • Noční režim – během tohoto režimu čistička sníží jas světelných prvků i hlučnost. Ta by neměla přesáhnout 30 dB.
  • Indikátor výměny filtru – díky šikovnému indikátoru nemusíte zanesení filtru manuálně kontrolovat. Přístroj vás sám upozorní, až nastane vhodný čas k výměně filtru.
  • Dětská pojistka – bezpečnostní zámek zajistí, že nenechavé dětské ručičky ohmatávající přístroj nezmění nastavení ani čističku nezapnou.
  • Displej – pomocí přehledného displeje můžete průběžně kontrolovat různé parametry: teplotu v místnosti, vzdušnou vlhkost nebo míru znečištění ovzduší.
  • Dálkové ovládání – ovladače jsou většinou velmi jednoduché a slouží pouze k zapnutí čističky. U dražších modelů se můžete setkat s dálkovým ovladačem, který lze použít k nastavení veškerých parametrů.
  • Časovač – díky této velmi oblíbené vychytávce můžete nastavit přesný čas, kdy se zařízení zapne/vypne.
  • Wi-Fi – nově se na trhu objevují modely, které lze ovládat na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Správná údržba

Aby vám čistička vzduchu vydržela dlouho sloužit s co nejvyšší účinností, musíte jí věnovat občasnou péči. Nejdůležitější je stav filtru, který potřebuje průběžně vyměňovat (HEPA filtry). V případě vodní a elektrostatické filtrace stačí zařízení průběžně omývat. Dejte si ale pozor na usazování vodního kamene, který by mohl funkčnost čističky degradovat. Modely, které jsou vybaveny indikátorem výměny filtru, skýtají uživateli hned několik výhod najednou.

Nemusíte díky nim filtr vizuálně kontrolovat a navíc ušetříte i nějakou tu korunu – filtr totiž měníte až v okamžiku, kdy je to naprosto nezbytné. Tento okamžik pouhým okem rozpoznat nedokážete. Náklady na nákup nových filtrů se zpravidla pohybují kolem několika stovek korun ročně. Vždy dávejte do čističky správný filtr, který je doporučen pro daný typ přístroje. Jinak si tím koledujete o poruchu.

Umístění

Právě umístění má klíčový dopad na fungování čističky. Nikdy by neměla stát přímo na zemi ani se nacházet v blízkosti zdrojů tepla. Není ani vhodné dávat ji příliš blízko ke zdi. Nejefektivnější je umístění ve středu místnosti, což je ale pro většinu lidí nepřijatelné z estetického hlediska.

Čistička odvádí nejvíce efektivní práci, když je umístěna do výše pasu. Ideální je vyhradit pro ni místo na stolečku, skříňce nebo poličce. Místnost byste měli pravidelně větrat. Aby se vám provoz čističky vůbec vyplatil, musí být v chodu aspoň několik hodin v kuse. Pokud byste ji nechali v provozu pouze jednu hodinu, na kvalitě vzduchu se to nijak neprojeví.

Aby totiž přístroj dokázal očistit vzduch v dané místnosti, potřebuje proces čištění několikrát opakovat. Při opakované cirkulaci se stejný vzduch postupně očišťuje a s každým cyklem obsahuje menší množství prachu a škodlivin.

Design a rozměry

Jestliže plánujete čističku vzduchu používat každý den, budete ji mít neustále na očích. Z toho důvodu byste si měli vybrat takový výrobek, který bude aspoň trochu ladit s designem interiéru. Většina výrobců nabízí výběr z několika barevných variant v čele s bílou, černou a stříbrnou.

Zkontrolujte si i rozměry, pokud plánujete čističku přesouvat z místnosti do místnosti. Neměla by být příliš objemná ani těžká, aby byla manipulace co nejpříjemnější. Průměrná hmotnost se pohybuje mezi 3 až 4 kilogramy. Velmi robustní modely mohou vážit i 10 kg. U těžšího zařízení pak oceníte kolečka nebo madlo.

Cena

Cenové rozpětí je u čističek vzduchu poměrně široké. Pro lepší přehlednost je lze rozdělit do čtyř cenových skupin. Platí pravidlo, že čím dražší model, tím u něj můžete počítat s lepším výkonem a funkcemi.

Do 2 000 Kč

Mezi nezpochybnitelné klady nejlevnějších čističek vzduchu patří právě nízká pořizovací cena a dostupnost. Co se funkčnosti týče, jsou na tom hůře. Většinou nebývají příliš výkonné, proto se hodí hlavně do malých místností, kde svůj účel zvládnou plnit. Postrádají jakékoliv funkce a ani s kvalitou filtračního systému na tom nejsou příliš dobře.

Od 2 000 do 5 000 Kč

Produkty nižší střední třídy už jsou na tom o poznání lépe, co se týče výbavy. Jejich vzduchový výkon zvládne čistit místnosti s objemem do 70 m3, což jsou pořád poměrně malé místnosti. Mezi jejich nevýhody patří nižší výkon a někdy mohou být dost hlučné. Jen málo z nich disponuje HEPA filtrem. Jejich celková účinnost je nesrovnatelná s dražšími modely.

Z technických vychytávek u nich můžete očekávat dálkové ovládání, časovač, displej i regulaci výkonu.

Od 5 000 do 10 000 Kč

V této kategorii už si vybere každý průměrně náročný zákazník. Tyto modely už se mohou chlubit velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Jsou na tom lépe i s hlučností, která se pohybuje kolem snesitelných 40 dB. Jsou vhodné i do větších místností. Většina z nich je vybavena vícestupňovým filtračním systémem, jehož součástí je HEPA filtr a uhlíkový filtr. Z funkcí bývá standardem časovač, indikátor výměny filtru i lepší vychytávky.

Nad 10 000 Kč

Nejdražší čističky vzduchu spotřebují jen minimální množství elektrické energie. Cena může růst hodně vysoko a pohybovat se i řádech několika desítek tisíc korun. Tyto modely se příliš nehodí pro běžné uživatele. Smysl mají u alergiků a u osob s velmi citlivým dýchacím ústrojím. Kromě toho v sobě často ukrývají mnohé přidružené funkce: zvlhčovač, ionizátor a lampu emitující ultrafialové záření.

Zcela běžně v sobě mají zabudovaný systém několika filtrů (HEPA, uhlíkový), které v kombinaci s výše zmíněnými systémy dokáží vzduch perfektně očistit v podstatě od všech druhů škodlivin.

Zdroje:

https://homeairguides.com/what-is-a-hepa-filter/

https://www.arecenze.cz/cisticky-vzduchu-test/

http://www.converter.cz/tabulky/hluk.htm

Další srovnání

5/5 - (70 votes)
O autorovi